KULÜP

Basın Kurum ve Kuruluşlarının Dikkatine

13 Haziran 2024 Perşembe 14:13

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, sporcumuz Ersu Şaşma’nın İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Büyükler Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda sırıkla atlama finalinde bronz madalya kazanarak Türk spor tarihine adını yazdırması ile büyük gurur duyduk.

Bu başarı, sporcumuzun yeteneği ve azmi kadar kulübümüzün Türk sporuna ve ülkemizin gençlerine yaptığı yatırımların ve emeklerin de bir sonucudur.

Ancak, milli takım için yarışan Ersu Şaşma’nın bu büyük başarısını haberleştiren bazı basın kurum ve kuruluşlarının, sporcumuzun bağlı olduğu “Fenerbahçe Spor Kulübü” adını anmamasını üzüntüyle karşılıyoruz.

Biz, Fenerbahçe olarak, tüm bu emek ve yatırımları Ülkemizin geleceği, Türk sporunun gelişimi ve gençlerimizin yarınları için yapıyoruz.

Bu bağlamda, değerli basın kurum ve kuruluşlarının, sporcularımızın tarihi başarılarında kulübümüzün adını geçirmeleri konusundaki tavırlarını hassasiyetle takip ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün adı ve katkıları, sporcumuzun elde ettiği başarıların ayrılmaz bir parçasıdır ve bu gerçeğin görmezden gelinmesi kabul edilemezdir.

Basının bu konuda daha duyarlı olmasını ve kulübümüzün adının hakkıyla zikredilmesini rica ederiz.