KULÜP

KKTC FBİDER'in kuruluşunun 1. yılı için KKTC’de bulunan Başkanımız ve Yöneticilerimiz önemli ziyaretler yaptı

30 Mart 2022 Çarşamba 16:03

KKTC Fenerbahçeli İş İnsanları Derneği'nin (KKTC FBİDER) kuruluşunun 1. yılını kutlayacağı özel davete katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne giden Başkanımız Ali Y. Koç ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz,  bir dizi ziyarette bulundu.
 
Sabah saatlerinde KKTC'ye giden Başkanımız Ali Y. Koç ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sertaç Komsuoğlu, Nüket Küçükel Ezberci, Ruşen Çetin, Selahattin Baki, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç ve Can Gebetaş’ı KKTC FBİDER yöneticileri karşıladı.
 
Başkanımızın, Yöneticilerimizin ve KKTC FBİDER Başkanı Duygu Komsuoğlu ile dernek yönetiminin yer aldığı heyet günün ilk ziyaretini KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a gerçekleştirdi. Başkanımız, misafirperverlikleri için Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a teşekkür ederken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren derneklerimizin çalışmalarından da söz etti.
 
Cumhurbaşkanı Tatar ise, Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden, milyonlarca taraftarı olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Başkanını, Yöneticilerini ağırlamaktan dolayı duydukları memnuniyet dile getirdi.
 
Sıcak ve samimi sohbet ortamındaki ziyaretin sonunda Başkanımız, çubuklu formamızı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübümüzü ziyaret ettiğinde kaleme aldığı ifadelerin resmedildiği bir hediye takdim etti. KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise Başkanımıza özel bir tablo takdim etti.
 
Buradaki ziyareti noktalayan Başkanımız ve Yöneticilerimiz ardından KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu'yla bir araya geldi. Başbakanlık Müsteşarı Hüseyin Cahitoğlu'nun da yer aldığı ziyarette Fenerbahçemiz ve KKTC arasında katkı sağlayacak projeler değerlendirildi. Başkanımız misafirperverliklerinden dolayı Başbakan Sucuoğlu'na teşekkür ederken; Sucuoğlu ise ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirdi.
 
Başkanımız, KKTC Başbakanına çubuklu formamızı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübümüzü ziyaret ettiğinde kaleme aldığı ifadelerin resmedildiği bir hediye takdim ederken, KKTC Başbakanı Faiz Sucuoğlu ise Başkanımıza tablo hediye etti.
 
Kafilemiz daha sonra KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu'na makamında konuk oldu. Burada ise Kuzey Kıbrıs’taki futbol iklimi, spora yapılan yatırımlar gibi konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
 
KKTC Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Enver Baturalp ve Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Çerkez'in de yer aldığı ziyaretin sonunda KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Başkanımıza KKTC milli takım forması hediye etti. Başkanımız Ali Y. Koç ise Çubuklu formamızı ile çeşitli hediyeler takdim etti.
 
Günün son nezaket ziyareti ise T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri'ye büyükelçilik makamında yapıldı.  Büyükelçi Ali Murat Başçeri'nin eşi Esin Başçeri'nde misafirperverliğindeki ziyaret sonunda Başkanımız, Büyükelçi Ali Murat Başçeri'ye çubuklu formamızı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kulübümüzü ziyaret ettiğinde kaleme aldığı ifadelerin resmedildiği bir hediye takdim etti.
 
Başkanımız, Yöneticilerimiz ve beraberindekiler; öğle yemeğinin ardından KKTC FBİDER'in ev sahipliğinde Yakın Doğu Üniversitesi'nde düzenlenecek 'Gelecek Fenerbahçe' konulu panele katılmak üzere buradan ayrıldılar.

Fotoğraflar: Atilla Sertbakan

Basın Fotoğrafları