BASKETBOL

Kaptan Tuğçe Canıtez: Taraftarımızın tribünde olması bizim için çok büyük ayrıcalık

14 Eylül 2021 Salı 17:12

Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız, yeni sezon hazırlıklarını Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Serkan Acar Resort&Sports Topuk Yaylası Tesislerimizde sürdürüyor.
 
Resmi sitemize açıklamalarda bulunan takım kaptanımız Tuğçe Canitez, öncelikle kampı değerlendirdi. Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini belirten Kaptan, “Çalışmalarımıza başladık. Yabancı oyuncularımız henüz takıma dahil olmadı. Takıma yeni katılan Türk oyuncular, Alina Iagupova ve genç oyuncularla birlikte hazırlık dönemine devam ediyoruz. Topuk Yaylası’nda 4. günümüzü geçiriyoruz. Güzel bir kamp süreci geçiriyoruz. Kamp sonrası Ankara’da hazırlık maçları yapacağız ve ardından İstanbul’da hazırlık sürecimize devam edeceğiz. İstanbul’daki hazırlık maçlarımızın ardından EuroLeague maçı oynayacağız. Sezona başarıyla başlayıp, güzel tamamlayacağımıza inanıyorum “ dedi.
 
Bu sezon takıma katılan yabancı oyuncularla ilgili de bilgi veren Tuğçe Canıtez, “Elizabeth Williams ile yeniden anlaşıldı. Önceki yıllarda da bizimle oynamıştı. Hem kişiliği hem karakteri hem de çalışkanlığıyla benim takdir ettiğim sporculardan bir tanesi. Onunla birlikte oynamak benim için büyük bir zevk olacak. Oyunu domine eden bir 5 numara, hem savunmada hem de ileride bize çok yarar sağlayacak. Amanda Zahui ise hem dış atışları hem de içerinden bitiriciliğiyle oyunu açabilecek 5 numaralardan bir tanesi. Yetenekleriyle eminim bize çok katkı verecektir. Helena Ciak ise 5 numara pozisyonunda çok yetenekli Avrupalı oyunculardan bir tanesi. Bize çok katkı verebileceğine inandığımız iyi bir oyuncuydu ama geldiğinde maalesef bir sakatlığıyla karşılaşıldı. Bütün sezonu rahat geçiremeyeceği için, takımımız, yönetimimiz, menajerlerimizin ortak kararıyla bizimle olamayacak. Gelememesi şanssızlık oldu. Onun yerine Elizabeth Williams’ı aldık. O da çok yetenekli. Elizabeth’in o açığı kapatacağına inanıyorum” diye konuştu.
 
Geçen sezonla ilgili de milli oyuncu, “Taraftarımız olmadığı için keyif alamadığımız bir sezonu geride bıraktık. Ligi namağlup şampiyon tamamlamak, Avrupa’da da Final Four’a kalmak güzel başarı. Avrupa’daki hedefimiz şampiyon olabilmek. Takıma baktığınızda Final Four deneyimi olmayan çok fazla oyuncu vardı. Final Four’un ilk maçında UMMC Ekaterinburg’a karşı maç kafa kafaya geçti. Maçı kaybetmemize rağmen çok şey öğrendiğimizi düşünüyorum. Güzel bir sezonu geride bıraktık. Namağlup şampiyon olmak çok zor. Çok fazla konsantrasyon ve çok fazla çalışma gerektiriyor. Bu sene Türkiye ligi de zorlu olacak. Avrupa’da UMMC Ekaterinburg güçlü kadrosunu korudu.  Bu sene biz de hem daha deneyimli oyuncularla, hem aynı takım kimyasıyla, hem de iyi oyuncularla kadromuzu daha da güçlendirdik. Bu sezonun da güzel geçeceğini ümit ediyorum. İnşallah hedeflerimize ulaşacağımız, kupalar kazanacağımız güzel bir sezon olur. Taraftarımızın tribünde olacak olması bizim için çok büyük ayrıcalık” dedi.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Basın Fotoğrafları