BASKETBOL

Alina Iagupova Fenerbahçe Öznur Kablo’da!

28 Aralık 2020 Pazartesi 15:15

Kulübümüz, 2019-20 sezonunda formamızı başarıyla terleten, Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye Kupası zaferlerimizde pay sahibi olan, gösterdiği başarılı performansla EuroLeague Women’da sezonun en değerli oyuncusu seçilen Alina Iagupova ile 2020-21 sezonunun sonuna dek anlaşma sağlamıştır.

1 Ocak 2021 tarihinde takımımıza katılacak Alina Iagupova’ya ailemize tekrar hoş geldin diyor, Çubuklu formamızla nice başarılar diliyoruz.

Alina Iagupova transferini değerlendiren Kadın Basketboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Metin Sipahioğlu şu ifadeleri kullandı:

“Alina Iagupova’yı tekrar kadromuza kattığımız için çok mutluyuz. Hedeflerimize ulaşma yolunda, mevcut kadromuza geçen sezonun Euroleague Women MVP’sini katarak ciddi bir güç kattığımızı düşünüyoruz. 

Bu transferde emeği geçen Başkanımıza ve sponsorumuz İbrahim Bey’e çok teşekkür ediyorum. Başkanımız sürecin başından beri her an bizi destekledi ve transferde bizzat devredeydi. Sponsorumuz Öznur Kablo’nun Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Balarısı da bu transferin gerçekleşebilmesi için destekte bulundu.

Bu vesileyle transferin Kulübümüze olan toplam mali yükü anlamında da şunu söyleyebilirim; Geçtiğimiz sezon oyuncu ile olan anlaşmamızdan oldukça aşağıda bir toplam mali yük olacak Kulübümüze. 

Alina’ya Fenerbahçe Öznur Kablo’ya tekrar hoş geldin diyor, birlikte nice zaferlere diyorum.”

Basın Fotoğrafları