BASKETBOL

Fenerbahçe Beko teknik ekibinde iki yeni isim: Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia

21 Haziran 2024 Cuma 17:21

2024-25 sezonu öncesi kadro yapılanma çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe Beko, iki önemli ismi teknik ekibine dahil etti.

Yapılan anlaşmaya göre Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia, Fenerbahçe Beko ailesine katıldı.

18 Ekim 1968’de Ankara’da dünyaya gelen Ertuğrul Erdoğan, 2000 – 2013 yılları arasında Fenerbahçe basketboluna farklı kademe ve görevlerde başarıyla hizmet etmişti. Fenerbahçe basketboluna çeşitli noktalarda önemli katkılar sağlayan ve birçok başarının parçası olan Erdoğan, 2010 yılında ise ö dönemin başantrenörü Bogdan Tanjevic’in rahatsızlığı nedeniyle sezonu başantrenör olarak tamamlamış ve takımımızın final serisinde Anadolu Efes’i geçerek şampiyonluğa ulaşmasında önemli pay sahibi olmuştu.  Aynı zamanda Milli Takımımızda da önemli görevler üstlenen Ertuğrul Erdoğan, kariyerinde ayrıca Mülkiye (yardımcı antrenör), PTT (yardımcı antrenör), Galatasaray (yardımcı antrenör ve başantrenör), Iowa State (yardımcı antrenör), Oyak Renault (yardımcı antrenör), Türk Telekom (başantrenör), İstanbul BB (başantrenör), Slask Wroclaw (başantrenör) ve Runa BC (başantrenör) ekiplerinde görev yaptı. Erdoğan, son iki sezonunu Slask Wroclaw ile Polonya’da ve Runa BC ile Rusya’da başantrenör olarak geçirmişti.

22 Haziran 1982 doğumlu İspanyol çalıştırıcı David Garcia Cabrera, kariyerinde önemli bir tecrübeye sahip. 2010-11 sezonundan 2023 yazına dek Barcelona’da görev yapan Garcia, başta antrenörümüz Sarunas Jasikevicius olmak üzere, Georgios Bartzokas, Sito Alonso ve Svetislav Pesic gibi isimlerle çalıştı. David Garcia Cabrera son olarak Baskonia’nın teknik ekibinde yer alıyordu.

Ertuğrul Erdoğan ve David Garcia’ya Fenerbahçe Beko’ya hoş geldin diyor, takımımızla birlikte zaferlerle dolu sezonlar yaşamalarını temenni ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü