BASKETBOL

Başantrenörümüz Sarunas Jasikevicius’dan ilk açıklamalar

14 Aralık 2023 Perşembe 20:04

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın yeni başantrenörü Sarunas Jasikevicius, takımımızla çıkacağı ilk antrenman öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Transfer sürecine değinen ve burada olduğu için çok mutlu olduğunu belirten Başantrenörümüz Sarunas Jasikevicius, “Transfer sürecimde her şey çok yoğun ve hızlı bir şekilde oldu. Elbette yaşanan durum kolay değil ama günün sonunda biz işimizi yapmak, Fenerbahçe’ye maçlar ve umarım ki büyük başarılar kazanması adına yardım etmek için buradayız. Ben kesinlikle burada olduğum için çok heyecanlıyım. Burada çok benim için çok fazla tanıdık yüz ve mekân var. Çok kolay bir durum olmadığının farkındayım, bu nedenle de herkesin desteğine ihtiyacımız olacak. Ancak yavaş yavaş bazı yeni fikirleri hayata geçirmeye çalışacağız. Bu fırsat için minnettarım ve önümüzdeki dönem için sabırsızlanıyorum.
 
Her ne kadar uzun yıllardır antrenörlük yapmış olsam da burada oyuncu olarak geçirdiğim günler çok da uzak bir tarihmiş gibi gelmiyor. Bu çok çılgınca ve aslında harika. Fenerbahçe’nin ne anlama geldiğini bilmek, bu kulübün arkasında ne kadar taraftarı olduğunu ve onların bize ne kadar büyük destek sağladığını hissederek sahaya çıkmak müthiş bir şey. Bu, çok heyecan verici. 
 
Monaco maçına gelecek olursak; herkesin onların kalitesinin farkında olduğunu düşünüyorum. Son olarak Final Four’da yer almış, koçları ve oyuncu gruplarıyla devamlılığı olan bir proje takımı. Sadece parkeye çıkmalı, elimizden gelenin en iyisini yapmalı ve kazanmaya çalışmalıyız. Elbette içinde bulunduğumuz durumda her şey gerçekten çok hızlı oldu. Oyuncularımızı, sahip oldukları oyun düzeninin üzerine çok ufak dokunuşlarla ve bilgilerle bu maça hazırlamaya çalışacak, karşılaşmayı kazanmak için mücadele edeceğiz.” dedi.

Basın Fotoğrafları