BASKETBOL

Fenerbahçe Beko 79-77 Olympiacos

02 Kasım 2023 Perşembe 22:53

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague altıncı hafta maçında Olympiacos’u ağırladı. Son periyotu büyük çekişmeye sahne olan maçı 79-77 kazanan Takımımız, 5. galibiyetini aldı.  

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanan maçta taraftarlarımız tribünleri doldururken, karşılaşmayı Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sertaç Komsuoğlu ve Ahmet Ketenci ile Sportif Direktörümüz Mario Branco ve futbolcumuz Fred de takip etti.

Nick Calathes, Marko Guduric, Dyshawn Pierre, Nigel Hayes-Davis ve Georgios Papagiannis beşiyle maça başlayan Fenerbahçe Beko, Pierre’nin 14 sayı ürettiği ilk çeyreği 29-14 önde tamamladı. İkinci çeyrekte konuk takımın geri dönme çabalarına aynı sertlikle karşılık veren Takımımız, soyunma odasına 46-33 önde girdi. İlk çeyrekte sakatlık yaşayan Dyshawn Pierre maça devam edemedi. Konuk takım üçüncü çeyrekte skora ortak olurken, Fenerbahçe Beko periyotu 58-57 üstün geçti. Büyük çekişmeye sahne olan dördüncü çeyrekte Papagiannis ile art arda basketler bulan ve 79-74 öne geçen Fenerbahçe Beko, son topu iyi savundu ve maçtan 79-77 galip ayrıldı.

Skor dağılımımız: Papagiannis 15, Pierre 14, Motley 10, Hayes-Davis 9, Dorsey 8, Wilbekin 7, Madar 6, Calathes 6, Guduric 4.
 

Basın Fotoğrafları