BASKETBOL

Başantrenörümüz Dimitris Itoudis ve oyuncumuz Marko Guduric’in maç önü görüşleri

25 Ocak 2023 Çarşamba 11:44

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Dimitris Itoudis ile oyuncumuz Marko Guduric, Turkish Airlines EuroLeague 2022-23 sezonunun 21. haftasında LDLC Asvel’e konuk olacağımız karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.
 
Formda bir rakibe karşı kilit bir maç oynayacaklarını belirten Dimitris Itoudis, “Yüksek atletizmleri ve enerjileri ile savaşçı yönleri sayesinde en üst seviyede mücadele edebilen bir takımla karşılaşacağız. Bu maça biri EuroLeague’de, diğeri ise kendi liglerinde aldıkları iki deplasman galibiyeti sonrasında çıkıyorlar. Milano karşısında maça iyi başladılar ve aynı şekilde bitirmeyi başardılar. Elbette Nando dışında da yaratıcılık konusunda yardım alabildikleri birçok kısa oyuncuları var. Çember altında Fall gibi önemli bir isime sahipler. Ancak belirttiğim gibi, takım olarak isteklerini ortaya koyuyorlar ve son olarak Dee Bost gibi tecrübeli bir ismi kadrolarına kattılar. Genel olarak bu karşılaşma bizim için kilit bir role sahip. Onların enerjilerine ve atletizmine cevap verebilmemiz gerekecek. Elbette biz de iyi bir durumdayız ve bunu sürdürmeye çalışacağız.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyleyen Marko Guduric ise, “Bizim için çok önemli bir deplasman maçı olacak. Bir galibiyet serimiz var ve bunu devam ettirmek, bu sayede de EuroLeague’de ilk sıralardaki takımlar arasında kalmak istiyoruz. Rakibimizin çok iyi bir kadrosu var. Özellikle fiziksel olarak iyiler. Nando De Colo ve Youssoupha Fall iki kilit oyuncu ama son olarak Dee Bost’u da kadrolarına kattılar. Onu çok yakından tanıyoruz. Genel olarak Asvel çok iyi ve tehlikeli bir takım. Bu sene Barcelona ve son olarak da Milano gibi ekipleri mağlup etmeyi başardılar. Kırk dakika boyunca maça odaklanmalı ve onların fiziksel oyununa cevap verebilmeliyiz.” ifadelerini kullandı.