BASKETBOL

Igor Kokoskov ile Melih Mahmutoğlu, Pınar Karşıyaka galibiyetini değerlendirdi

26 Mayıs 2021 Çarşamba 22:35

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, ING Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi dördüncü maçında Pınar Karşıyaka’yı 78-76 yendi ve adını finale yazdırdı. Karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Başantrenörümüz Igor Kokoskov ile takım kaptanımız Melih Mahmuoğlu, serinin zorluğuna dikkat çekti.

Finalde olmayı hak ettiklerini belirten Kokoskov, “Mutluyuz. İlk olarak Pınar Karşıyaka’yı tebrik etmek isterim. Harika bir sezon geçirdiler. İyi oynadılar. Gerçekten çok zordu. Sadece bugün değil, onlarla her zaman oynamak zor. O yüzden daha da mutluyuz. Karşıyaka’ya gelmek, burada iki maçı da kazanmak, bu şartlar altında gerçekten inanılmaz. Bence sezonun en önemli galibiyetlerinden biri. Dyshawn Pierre yok, Nando De Colo ikinci maçta da yoktu. Bu akşam Nando ile Vesely yoktu ama Kenan’ın üçlükleri, Melih’in liderliği vardı. Kazanmak için bir yol bulduk. Aslında her şeyi oyuncularım yaptı. Zor bir sezondu. Sakatlıklar vardı, uzun seyahatlar, pandemi bir yandan devam ediyor. Kesinlikle finalde olmayı hak ettik. Türkiye’deki en iyi iki takım finalde olacak. Sezonun en iyi maçları olacak. Final Four’da Anadolu Efes’e de başarılar diliyorum. Orada Türk basketbolunu temsil ediyorlar. Onları kesinlikle destekleyeceğiz” dedi.
 
21 sayıyla bu maça da damga vuran Kaptan, “Maç gitti, geldi. Böyle olacağı belliydi. Pınar Karşıyaka’yı tebrik ediyorum. Muazzam mücadele oldu. Sonunda hak ettik. Maçta sakatlıklarımız da oldu. Vesely ve Nando sakatlandı. Finale kaldık, mutluyuz. Seyircisiz-seyircili karışık bir maçtı. Ben burada oynamayı seviyorum. Karşıyaka seyircisini seviyorum, takımını seviyorum. Hiçbir şekilde kötü bir durum olamaz. Onları tebrik ediyorum. Şuan önümüzde final serisi var. Anadolu Efes’i de tebrik ediyorum. Onlar da Final Four’da. Buradan başarılar diliyorum. Finalde Anadolu Efes ile savaşacağız. Sonunda inşallah biz şampiyon oluruz. Takımın ihtiyacı olduğunda her zaman elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Bugün de yaptıysam ne mutlu bana.” ifadelerini kullandı.