BASKETBOL

Başantrenörümüz Igor Kokoskov ve Dyshawn Pierre'nin maç önü görüşleri

07 Nisan 2021 Çarşamba 12:38

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonun son karşılaşmasında Real Madrid’i konuk ediyor. 8 Nisan Perşembe günü Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak karşılaşma öncesinde Başantrenörümüz Igor Kokoskov ve oyuncumuz Dyshawn Pierre, açıklamalarda bulundu.

Takım olarak en iyisini yapıp kazanmak için mücadele edeceklerini dile getiren Başantrenörümüz Igor Kokoskov, “Bizim için bu maçın geride kalan karşılaşmalardan bir farkı olmayacak. Biz hiçbir zaman hesap yapmıyor, tüm mücadelelere aynı şekilde hazırlanıyoruz. Elimizden gelenin en iyisini ortaya koyup kazanmaya çalışacağız. Maçı kazanmaya çok ihtiyacı olan, iyi bir takımla karşılaşacağımızı biliyoruz. EuroLeague’in en güzel noktalarından biri de çok fazla takımın son ana kadar Play-off için savaşması ve şampiyonluk için birçok adayın olması. Real Madrid’e ve koç Pablo Laso’ya büyük saygı duyuyoruz. Bence Pablo, Madrid’de uzun yıllardır harika bir iş çıkarıyor. Biz bu mücadele için en iyi şekilde hazırlanacağız. Elbette Jan çok özel bir oyuncu ve yerini doldurmak çok zor. Onun yokluğu bizim için önemli bir meydan okuma olacak. Ancak iyi takımlar, en iyi oyuncularının yokluğunda da bir şekilde ayakları üstünde durmayı başarabilmelidir. Bu nedenle Jan yokluğunda nasıl oynamamız gerektiğinin yolunu bulmamız gerekecek.” dedi.

Dyshawn Pierre ise “Bizim için çok önemli bir karşılaşma. Bu mücadelede galip gelmemiz halinde ilk dörtte yer alma şansımızı sürdüreceğimizi ve Playoff’ta saha avantajına sahip olma ihtimalimizi devam ettireceğimizi biliyoruz. Aynı zamanda normal sezonun son mücadelesi olacak ve bu dönemi güçlü bir şekilde bitirmek istiyoruz. Çok iyi çalışacak ve sonucunda da neler yapabileceğimizi göreceğiz." şeklinde konuştu.