BASKETBOL

Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic ve Devin Booker’ın maç önü görüşleri

08 Aralık 2021 Çarşamba 13:40

Turkish Airlines EuroLeague 14. hafta maçında Zenit St. Petersburg’a konuk olacak olan Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızda, Başantrenörümüz Aleksandar Djordjevic ve oyuncumuz Devin Booker, bu mücadele öncesinde resmi internet sitemize açıklamalarda bulundu.
 
Aleksandar Djordjevic, “Zenit çok zorlu bir takım ve onlara büyük saygı duyuyoruz. Çok derin bir kadroya sahipler. Üç sayı çizgisinin gerisinden etkili olabilen Frankamp, Baron, Loyd gibi isimlere sahipler. Karasev de kenardan gelerek ciddi katkı sağlıyor ve Kuzminskas da onlar için çok önemli bir takviye oldu. Fiziksel oyunumuz bizim için anahtar nokta olacak. Pota altındaki mücadelelerde, hücumda ve savunmada doğru çözümleri bulabilmeliyiz. Son dönemde hücumda oyunumuzu yukarıya çekmeyi başardık ve bu da bize özgüven kazandırdı. Bu şekilde devam etmeli ve elbette galibiyet için oyunumuzun temeli olarak takım savunmamızı görmeliyiz. Elbette hücumda da yaratabileceğimiz boş atışları değerlendirerek sonuca gidebilmeliyiz.” dedi.
 
Devin Booker ise, “Bizim için zorlu ve önemli bir karşılaşma olacak. EuroLeague’de tüm deplasman maçları zorludur ve bunlardan bir tanesine çıkacağız. Zenit çok iyi bir takım. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok etkili isimlere sahipler. Özellikle çok iyi skorerleri olduğunu söyleyebilirim. Bizim için zorlu ve önemli bir meydan okuma olacak ama biz buna hazırız.” diye konuştu.