ATLETİZM

Tarihi başarıya imza atan Fenerbahçeli milli atlemiz Ersu Şaşma yurda döndü

13 Haziran 2024 Perşembe 17:56

İtalya’nın başkenti Roma’da düzenlenen Avrupa Atletizm Şampiyonası sırıkla atlama finalinde yarışan Fenerbahçeli milli sporcumuz Ersu Şaşma, bronz madalya kazanarak bu kategoride kürsüye çıkan ilk Türk sporcumuz oldu.

İstanbul'a dönen sporcumuzu havaalanında Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden karşıladı. Burada Fenerbahçe Televizyonu'na özel açıklamalarda bulunan Ersu Şaşma ve İhsan Özden şunları söyledi;

Ersu Şaşma: Fenerbahçe’ye, Federasyonuma, Federasyon Başkanıma ve aileme çok teşekkür etmek istiyorum

Olimpiyatlarda daha iyisini hedeflediğini ifade eden Ersu Şaşma, ''Öncelikle kulübüm Fenerbahçe’ye, Federasyonuma, Federasyon Başkanıma ve aileme çok teşekkür etmek istiyorum. Her zaman desteklediler, bana inandılar, inançlarını boşa çıkarmadım. Daha iyisini bekliyordum üçüncülüğü değil ikinciliği bekliyordum olsun benim için önemli bir yarıştı olimpiyatlardan önce, benim için önemli bir hazırlık oldu. Olimpiyatlarda daha iyisini yapmaya çalışacağım inşallah orada da bir madalya alacağım.

Ersu Şaşma: Aynı kafada, aynı motivasyonla çalışarak olimpiyatlarda daha iyi sonuçlar elde edeceğim

Dünkü yarıştığım gibi yarışırsam olimpiyatlarda daha iyi bir derece elde edeceğimi düşünüyorum çünkü orası için kendimi fazla odakladım. Her atlayışımda ilkinde geçmeye çalıştım ki sıralamada beni daha yukarılara taşısın diye, zaten onun sayesinde de ilk 3’e girebildim. O yüzden aynı kafada, aynı motivasyonla çalışarak olimpiyatlarda daha iyi sonuçlar elde edeceğim.

Ersu Şaşma: Fenerbahçe Kulübü’ndeyim diyorum herkes biliyor Fenerbahçe’yi

Türkiye’nin hatta bence Dünyanın en büyük kulübüyüz. Çünkü ‘nereye gitsem soruyorlar, hangi takımdasın diyorlar, Fenerbahçe Kulübü’ndeyim diyorum' herkes biliyor Fenerbahçe’yi. O beni ayrı gururlandırıyor o yüzden çok mutluyum.'' açıklamalarında bulundu.

Fenerbahçe Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden: Ersu, olimpiyatlarda ben madalya alacağım dedi, onun işaretini verdi bize. Bekliyoruz, umutluyuz, Ersu’ya da güveniyoruz

Fenerbahçe Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden ise ‘’Sırıkla atlama, atletizmin en zor branşlarından bir tanesi. Ersu, özveriyle, güzel bir çalışmayla madalyasını aldı. Hem de olimpiyatlar öncesi güzel bir provaydı. Ersu, olimpiyatlarda ben madalya alacağım dedi, onun işaretini verdi bize. Bekliyoruz, umutluyuz, Ersu’ya da güveniyoruz. Ayrıca, Ersu’yu Fikret Çetinkaya çok yoğun bir mücadeleyle kulübümüze kazandırdı, Fikret ağabeye de çok teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Basın Fotoğrafları