Yelken Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Yelken Şubesi Antrenörleri
- Laser Sınıfı Sporcu Listesi
- FİNN Sınıfı
- 420 Sınıfı Sporcu Listesi
- 470 SINIFI
- -Pirat Sınıfı Sporcu Listesi
- Optimist A Sınıfı Sporcu Listesi
- Optimist B Sınıfı Sporcu Listesi
- -BAŞARILAR
- Yelken Şubemizden Haberler
- Yelken Şubesi Hakkında
- İletişim Bilgileri
 

 

26.8.2005
Laser Sınıfı Sporcu Listesi

 

Oyuncunun adı:Ege Kaymaz
Doğum tarihi:05-12-1999
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-75
Kilosu:60
Sınıfı: Laser 4,7
Forma Numarası:
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2011

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:
 
   

 

Oyuncunun adı:Ayhan Önder Sezen
Doğum tarihi:26-07-1999
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-89
Kilosu:82
Sınıfı:Laser Standart
Forma Numarası:
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2007

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:
 
   
Oyuncunun adı:Erolcan Demirdöven
Doğum tarihi:04-01-2001
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-65
Kilosu:52
Sınıfı:Laser 4,7
Forma Numarası:189618
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2009

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:
 
   
Oyuncunun adı:Emir Hakan Ordu
Doğum tarihi:19-04-2004
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-75
Kilosu:58
Sınıfı:Laser 4,7
Forma Numarası:202658
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2008

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:2014 Optimist Yarıyıl Kupası 2,
 
   
Oyuncunun adı:Bartu Özgür
Doğum tarihi:01-03-2001
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-70
Kilosu:65
Sınıfı:Laser 4,7
Forma Numarası:206648
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2007

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:8
Başarıları:2012 Balkan 2, Federasyon Kupası Junior 2, İstanbul Şampiyonası Junior 1, 2015 Federasyon Kupası Junior 2, İstanbul Şasmpiyonası Genel 3, ve Junior 1,
 
   
Oyuncunun adı:Kerim Kaan Ordu

Doğum tarihi:16-03-199

 

Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-85
Kilosu:74
Sınıfı:Laser Radial
Forma Numarası:
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2004

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:2010 Laser 4,7 Junior Türkiye Şampiyonu 2012 Türkiye Laser Radial Gençler 2, 2013 Türkiye Rank 3, 2013 Laser Radial Yarıyıl Kuppası Genel 3, 2014 Laser Radial U-21 6, Genel 10 2015 Laser Standart Federasyon ve Türkiye Şampiyonası Gençler 2,
 
   
Oyuncunun adı:Uğur Esen
Doğum tarihi:27-06-1998
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-80
Kilosu:75
Sınıfı:Laser Radial
Forma Numarası:207480
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2006

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:91
Başarıları:2013 Laser 4,7 Türkiye Şampiyonluğu 2013 Laser 4,7 Junior Türkiye Şampiyonluğu 2012 Laser 4,7 Junior Türkiye 2, 2014 Laser 4,7 Junior Türkiye 5, 2013 Laser 4,7 Yarıyıl Kupası 3, 2013 Laser 4,7 Atatürk Kupası 2, 2013 Laser 4,7 İstanbul Şampiyonluğu 2009 Optimist Takım Yarışı Türkiye 2,
 
   
Oyuncunun adı:Kuzey Çakay
Doğum tarihi:02-12-2000
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-83
Kilosu:69
Mevkii:Laser Radial
Forma Numarası:201285
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2007

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:
Başarıları:Türkiye Şampiyonası Laser 4,7 Junior 2, Federasyon Kupası Laser 4,7 Junior 3, İstanbul İl Bi,rinciliği Laser 4,7 Junior 2, Sporturist 4,7 Junior 3, Optimist Takım Yarışı İstanbul 2, Laser 4,7 Yaryıl Kupası Junior 3, DHO Kupası Genel 3, Optimist Bölge Kupası 3, Ayak Junior 3,
 
   
Oyuncunun adı:Ali Çobanoğlu
Doğum tarihi:02-06-1999
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-75
Kilosu:64
Mevkii:Laser 4,7
Forma Numarası:179881
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2015

Daha Önce Oynadığı Takımlar::Marmara Yelken Kulübü
 

Millilik Sayısı:1

Başarıları:2013 Optimist İstanbul 2, 2013 Optimist Türkiye Takım Yarışları 2, 2012 Garda Meeting Gümüş 59 2013 Optimist Garda Meeting Altın 39 2014 Optimist Garda Meeting Altın 40 2013 Alexandraupolis Fniendship Regatta 2, 2014 Port Burgos 40, 2015 30 Ağustos Zafer Bayramı Kupası 1,

 
   

 

Oyuncunun adı:Çağla Dönertaş
Doğum tarihi:01-03-1991
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-73
Kilosu:68
Mevkii:Laser Radial
Forma Numarası:
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2008

Daha Önce Oynadığı Takımlar::Marmarisspor
 

Millilik Sayısı:450
Başarıları: 2007 Bayanlarda Türkiye 2.
2008 TYF Türkiye Şampiyonası Laser 4.7 , 1.
2009 TYF Türkiye Şampiyonası Laser Radial , 2.
2010 TYF Türkiye Şampiyonası Laser Radial , 1.
2011 TYF Türkiye Şampiyonası Laser Radial Genel Klasman ve Bayanlar Türkiye Şampiyonu
2012 TYF Türkiye Şampiyonası Laser Radial Genel Klasman ve Bayanlar Türkiye Şampiyonu
2014 TYF Türkiye Şampiyonası Laser Radial Türkiye Şampiyonu
Türkiye Şampiyonluklarının dışında 2008 den itibaren her yıl Türkiye çapında
yapılan tüm yarışları bayanlarda şampiyonluk alarak tamamladı. 2015 Federasyon Kupası yarışı genel ve bayanlarda 1. Lik Marmaris/ Türkiye
2015 Delta Lloyd Regatta Eurosaf - 10.luk Medemblik / Hollanda
2015 Avrupa Şampiyonası 18. lik Aarhus / Danimarka
2015 Türkiye Şampiyonası genelde 2. , kadınlarda 1. lik Karşıyaka/İzmir
2015 Semaine Olympique Eurosaf 10.luk La Rochelle / Fransa
2015 Dünya Şampiyonası 13.lük Munassah / Umman

2007 World Laser 4.7 Youth Championship , U18 Bayan 9.unculuğu /Hermanus , Güney Afrika
2010 Athens Eurolymp Week , Laser Radial Bronz Madalya / Atina, Yunanistan
2010 43.Olimpik Sınıflar ve Açık Balkan Şampiyonası , Laser Radial Altın Madalya / Bulgaristan
2011 44.Olimpik Sınıflar ve Açık Balkan Şampiyonası ,Laser Radial Altın Madalya / Kocaeli
,Türkiye
2012 Eurosaf Champions Sailing Cup Delta Lloyd Regatta Laser Radial 5.nciliği / Medemblik
,Hollanda
2012 European Laser Radial Women’s Championship & Trophy Bronz Madalya /Hourtin , Fransa
(Bu başarı Türkiye'nin olimpik sınıfta aldığı ilk madalyadır)
2012 London Olympics Games, Laser Radial 29.unculuğu / İngiltere
(2012 Londra olimpiyat oyunları için ülkemize yelken kategorisinde kota kazandıran ve bu sınıfta
olimpişyat oyunlarına katılan ilk kadın sporcu)
2012 45.Olimpik Sınıflar ve Açık Balkan Şampiyonası ,Laser Radial Gümüş Madalya / Yunanistan
2013 17.Mediterranean Games , Laser Radial Bronz Madalya / Mersin , Türkiye
2013 ISAF Sailing World Cup Miami , Laser Radial 9.unculuğu / Miami , USA
2013 ISAF Sailing World Cup Palma , Laser Radial 10.unculuğu / Palma De Majorca , İspanya
2013 Laser Radial Women European Championship , 14.ncülüğü / Dun Laoghaire , Irlanda
2013 World Laser Radial Women’s Championship , 12.nciliği / Rizhao , Çin
2014 ISAF Sailing World Cup Miami , Laser Radial 14.ncülüğü / Miami , USA
2014 Andalusian Olympic Week – Carnival Trophy Laser Radial 11.nciliği / Cadiz , İspanya
2014 ISAF Sailing World Cup Mallorca , Laser Radial 8.nciliği / Palma De Majorca , İspanya
2014 ISAF Sailing World Cup Hyeres Laser Radial 6.ncılığı / Hyeres , Fransa
2014 Garda & Trentino Olympic Week Laser Radial 8.nciliği / Riva Del Garda , İtalya
2014 ISAF Sailing World Cup Final Laser Radial , 13.üncülüğü / Abu Dhabi , Birleşik Arap
Emirlikleri
2014 ISAF Sailing World Cup Melbourne Laser Radial , 6.ncılığı / Melbourne , Avusturalya
2015 Hazırlık yarışları5.nciliği / Mallorca , İspanya
2015 46. Prense Sofia Trofesi Laser Radial, 37.nciliği / Mallorca ,İspanya
2015 Eurosaf Garda Olympic Week , 5.nciliği / Garda, İtalya

Laser Radial 2015 Umman Dünya Şampiyonası 13.’lüğü
Laser Radial 2016 Meksika Dünya Şampiyonası 8.’liği
Laser Radial 2016 Rio Olimpiyatları olimpiyat 15.’liği
Laser Radial 2016 Türkiye Şampiyonası 1.’liği, Genelde 2.’lik
 
   
Oyuncunun adı:Alp Rona Rodopman
Doğum tarihi:05-08-1994
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-88
Kilosu:83
Mevkii:Laser Standart
Forma Numarası:
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2003

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı:165
Başarıları:2007 TYF Federasyon Kupası Optimist 2, 2007 TYF Yarıyıl Kupası Optimist 4, 2008 TYF Yarıyıl Kupası Optimist 3, 2010 Laser 4,7 Türkiye 2, 2010 TYF Bölge Kupası Laser Radial 2, 2011 TYF Bölge Kupası Laser Radial 3, 2011 TYF Federasyon Kupası Lasser Radial 2, 2011 TYF Bölge Kupası Lasser Radial 3, 2013 TYF Federasyon Kupası Laser Standart Gençler 2, 2013 TYF Yarıyıl Kupası Laser Radial 2, 2014 Gençleer Laser Standart Türkiye Şampiyonu 2014 TYF Federasyon Laser Standart Gençler Şampiyonu 2015 TYF Yarıyıl Kupası Büyükler 3, 2015 Halit Narin F ederasyon Kupası Büyükler 2, 2011 ISAF Youth Sailing World Championship, Laser Radial 7'ncilik/Zadar,Hırvatistan
 
   

 

Oyuncunun adı:İlayda Veziroğlı
Doğum tarihi:20-04-2000
Doğum Yeri:İstanbul
Boyu:1-66
Kilosu:60
Mevkii:Laser 4,7
Yelken Numarası:205084
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2008

Daha Önce Oynadığı Takımlar::
 

Millilik Sayısı;27

Başarıları:2012 Optimist Bölge Kupası Kızlar 3, 2013 Optimist İl Birin ciliği Kızlar 2, 2013 Optimist Türkiye Şampiyonası Kızlar 2, 2013 Optimist Atatürk Kupası Kızlar 3, 2014 Laser 4,7 Bölge Kupası Kızlar 1, 2015 Laser 4,7 Bölge Kupası Junior 3 ve Kızlar 1, 2015 Laser 4,7 Federasyon Kupası Kızlar 2 2015 Laser 4,7 İl Birinciliği Junior 3, ve Kızlar 1, 2015 Laser 4,7 İstanbul Takım Yarışları 2, 2015 Laser 4,7 Balkan oyunlaıı 4, 2015 Laser 4,7 Türkiye Bayanlar Şampiyonu 2015 Laser 4,7 Rank Bayanlar 1, 2015 Laser 4,7 Yarıyıl Kupaası Genel 5, ve Bayanlar 1, 2014 Optimist Garda Meeting grup 5,

Laser 4.7 2016 Yarıyıl Kupası 1.’liği

2016 Federasyon Kupası 1.’liği
Laser 4.7 2016 Yunanistan Balkan Şampiyonası 1.’liği
LASER 4.7 Europa Cup U18 3.’lüğü, U16 Bayanlar 1.’liği
 
   

 

Oyuncunun adı: Mert Önder
Doğum tarihi: 20.03.2000
Doğum Yeri: Muğla/Bodrum
Boyu: 1,65
Kilosu:58
Sınıfı: 4.7 Laser
Fenerbahçe'ye Geliş Tarihi:2014

Daha Önceki Takımları: Bodrumspor
 

Millilik Sayısı: 72
Başarıları:

2011 Napoli Marcello Campobasso Trofesi Optimist Junior 3.sü
2011 Optimist Muğla İl Genel 4.sü Junior 2.si
2011 Optimist Bölge Kupası Junior 3.sü
2012 Optimist Muğla İl Genel 1.si Junior 1.si
2012 Optimist Milli Takım Seçme Yarışı Junior 3.sü
2012 Optimist Muğla İl Genel 1.si, Junior 1.si
2012 Optimist Bölge Kupası 2.Ayak 3.sü
2012 Optimist Junior Rank 3.sü
2013 Optimist Muğla İl 1.si
2013 IGOR Urla Int.Regatta Optimist Junior 1.si
2013 IGOR Urla Int.Regatta Optimist Genel 2.si
2013 Optimist Türkiye Şampiyonası 5.si
2014 Optimist Muğla İl 2.si
2014 Optimist Bölge Kupası 2.Ayak 2.si
2014 Optimist Türkiye Takım Şampiyonası 3.sü
2014 Optimist Avrupa Takım Şampiyonası 1.si
2014 Okullar arası Opt.Şampiyonası Muğla 1.si
2014 Okullar arası Opt.Şampiyonası Türkiye 2.si
2015 Optimist Bölge Kupası 3.sü
2015 Optimist Yarıyıl Şampiyonası 2.si
2015 BIOR-Bodrum Intern. Optimist Regatta 4.sü
2015 Optimist Federasyon Kupası 3.sü
2015 Optimist Türkiye Şampiyonası 2.si
2015 Optimist Türkiye Takım Şampiyonası 2.si
2015 Optimist Genel Rank 2.si
2016 Laser 4.7 Milli Takım Aday Sporcusu