Fenerbahce Ülker, Oklahoma City Thunder takımını ağırlayacak

05 Mart 2013 Salı

Euroleague takımları, Ekim ayında NBA takımları ile karşılaşacak. Fenerbahçe Ülker Oklahoma City Thunder ile karşılaşırken, Uxue Bilbao ise Philadelphia 76ers karşı karşıya gelecek.

Fenerbahçe Ülker yeni sezon hazırlıkları çalışmaları kapsamında Ekim ayının başında NBA'in Oklahoma City Thunder takımı ile bir dostluk maçı yapacak. Bu sene ikinci kez bir NBA takımını konuk olarak ağırlayacak olan Fenerbahçe Ülker, Oklahoma City Thunder ile Euroleague NBA organizasyonunun 1. yılının kutlanacağı 5 Ekim, 2013 tarihinde Fenerbahçe Ülker Sports Arena'da karşı karşıya gelecek. 05 Ekim, 2012 tarihinde Fenerbahçe Ülker NBA takımı Boston Celtics ile karşı karşıya gelmiş ve  maçtan 97-91 galip ayrılmıştı.

Fenerbahçe Basketbol Şubesi Genel Koordinatörü Kemal Dinçer, "Geçtiğimiz yıl NBA takımlarından Boston Celtics'i misafir ettikten ve maça büyük ilgi gösteren, tüm biletleri tüketmiş olan seyircinin önünde büyük coşku ve ilgiyi yaşadıktan sonra bu sene de bir başka NBA takımı Oklahoma City Thunders'ı 5 Ekim, 2013 tarihinde Avrupa'nın en güzel Arena'sında misafir etmekten büyük memnuniyet ve heyecan duyuyoruz. Bu karşılaşmanın yine çok güzel bir şölen halinde geçmesi için tüm gayretimizi göstereceğiz" dedi.