Masa Tenisi Şubesi > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- İletişim Bilgileri
- Masa Tenisi Şubesi İdari ve Teknik Heyet
- Masa Tenisi Sporcuları
- Masa Tenisi Şubesi Tesisleri
- Masa Tenisi Şubesi 2013 Yılı Faaliyet Raporu
- Masa Tenisi 2012 Yılı Faaliyet Raporu
- Masa Tenisi Şubesi 2007 Faaliyet Raporu
 

 

Masa Tenisi Şubesi 2007 Faaliyet Raporu

2007 yılı, masa tenisi şubemizin ülke içinde ve Avrupa'da başarılar kazandığı bir yıl olmuştur. İyi geçirilen bir hazırlık döneminden sonra Güneş Sigorta Türkiye Süper Ligi Türkiye Şampiyonaları ve Avrupa Masa Tenisi Kupası'nda (ETTU CUP) Türkiye Masa Tenisi tarihinde ilklere imza atılıp bugüne kadar elde edilmeyen başarılar kazanılmıştır. Bunların dışında altyapı spor organizasyonları spor okulları çerçevesinde planlı ve programlı çalışmalar yapılmıştır. Aşağıda şubemizin faaliyetleri ve başarıları hakkında detaylı bilgileri bulacaksınız.


2007 YILI BAŞARILARI

- Avrupa Masa Tenisi Kupası'na Erkek ve Bayan Takımı'yla katılan tek Türk takımı

- Avrupa masa tenisi kupasında Avrupa Finaline kalma başarısı gösteren Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türkiye tarihinde ilk kez ilk Türk erkek
takımı

- Türkiye Erkekler Süper Ligi Şampiyonu

- Türkiye Bayanlar Süper Ligi İkincisi

- Türkiye Kupası Şampiyonu (erkek takımı)

- Türkiye Kupası Şampiyonu (bayan takımı)

- Ferdi Erkekler Türkiye Şampiyonu: İrfan Tavukçuoğlu

- Ferdi Bayanlar Türkiye Şampiyonu: Nevin Mutlu

- Çift Bayanlar Türkiye Şampiyonu: Nevin Mutlu , Bilgen Öztürk

- Karışık Kategori Türkiye Şampiyonu : Nevin Mutlu, İrfan Tavukçuoğlu

- Tek Bayanlar Türkiye 3.sü : Bilgen Öztürk

- Tek Bayanlar Türkiye 5.si: Banu Temizkalb

- Karma Ktegori Türkiye 3.sü: Bilgen Öztürk , Saim Polatkan


ETTU CUP (Avrupa Masa Tenisi Kupası)

Bayan takımımız Avrupa kupası 1. tur grup maçlarını Yunanistan'da oynamıştır. Burada Yunanistan ve Romanya takımlarını yenerek 2. tura yükselen tek Türk bayan takımı olmuştur. 2. turu ise İspanya'da oynayan bayan takımımız burada da iyi maçlar oynamış fakat 3.tura yükselememiştir.

Erkek takımımız 4 takımın katıldığı ilk grup maçını Sırbistan'da oynamış burada başarılı maçlar oynayarak 2. tura yükselmiştir. 2. tur için İspanya'ya giden erkek takımımız yine 4 takımın katıldığı bu grupta şampiyon olarak 3.tura yükselip Avrupa'da ilk 16 takım arasına girmeyi başarmıştır. İlk 16'da Hollanda temsilcisiyle deplasmanda oynayan takımımız burada da galibiyet alarak Avrupa'da ilk 8 takım arasına girmeyi başarmıştır.

Çeyrek finalde Fransa'nın Caen takımın İstanbul'da 3-2 yenerek yarı finale kalan takımımız yarı finalde daha önce bu kupayı üç kez kazanan Ukrayna'nın Nord Donetsk takımını hem İstanbul'da hem de deplasmanda yenmeyi başararak Fenerbahçe ve Türk Masa tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında final oynayan bir Türk takımı unvanını haklı ve gurulu bir başarı ile elde etmiştir.

TÜRKİYE SÜPER LİGİ

Erkek takımımız Türkiye Güneş Sigorta süper liginde oynadığı tüm maçlarını kazanarak ligi namağlup 1. durumda bitirmiştir.

Bayan takımımız ise ilk maçında yenildiği Çukurova Üniversitesi takımını rövanş maçında yenmesine rağmen averajla ligi 2. durumda bitirmiştir.

TÜRKİYE KUPASI

Erkek ve bayan takımlarımız oynadıkları Adana'da yapılan Türkiye kupasında ki tüm maçlarını kazanarak Türkiye kupası şampiyonları olmuşlardır.


FERDİ BAŞARILAR

Denizli de yapılan Türkiye ferdi şampiyonasında Takım oyuncularımızdan İrfan TAVUKÇUOĞLU erkeklerde , Nevin MUTLU bayanlarda ferdiler Türkiye şampiyonu olarak aynı zamanda masa tenisi milli takımımızda da yer almışlardır. Aynı şampiyonada Çift bayanlar ve karma müsabakalarında Fenerbahçe olarak yine ŞAMPİYONLUĞA ulaşıp beş branşın 4 ünü kazanarak turnuvaya başarı damgasını vurmuştu. Ayrıca altyapı sporcularımızdan 2006 Minikler Türkiye 2.si Turgut POLAT bu yıl Yıldız Masa Tenisi Milli Takımı'nda ülkemizi temsil etmiştir.

ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ

Minik Yıldız ve Genç Kategorileri'nde çalışmalarımız düzenli bir şekilde hafta içi her gün yürütülmektedir. Altyapımıza sporcu sağlamak amacıyla çevre okullar ve hafta sonu düzenlediğimiz spor okulumuzla ilgili çalışmalar yapmaktayız. Bu okullardaki öğretmen ve antrenörler ile sürekli koordine halinde çalışmaktayız. Kurs gruplarımız ise 7-15 yaş arası çocuklarımıza yönelik uygulanmaktadır. En büyük amacımız altyapımızın A Takımımıza entegre olabilecek sporcular yetiştirmektir.