VOLEYBOL

Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Başantrenörümüz Kerem Eryılmaz ve voleybolcularımız derbi galibiyetini değerlendirdi

10 Şubat 2024 Cumartesi 22:21

Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımımız, AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 19. hafta maçında Galatasaray HDI Sigorta’yı 3-2 yendi. Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, Başantrenörümüz Kerem Eryılmaz, kaptanımız Hasan Yeşilbudak ve voleybolcumuz Murat Yenipazar, maçın ardından karşılaşmayı Fenerbahçe Televizyonu’na değerlendirdiler.
 
Yönetim Kurulu Üyemiz Simla Türker Bayazıt, “Takımımızı, sporcularımızı ve teknik ekibimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir atmosfer vardı. Salon doluydu. Taraftarlarımız oyuncularımızı bir an olsun yalnız bırakmadılar. Galatasaray dirençliydi ama Fenerbahçe Parolapara, mücadeleden hiçbir zaman ödün vermeyen ve pes etmeyen bir takım. Bu DNA’yı aralarında oturttular ve bu şekilde devam ediyorlar. Aralarında güzel bir dayanışma var. Hocamızı da tebrik ediyorum. Bu aynı zamanda teknik ekibin de başarısı.
 
Bu hafta Zaferin Rengi filmimiz vizyona girecek. Orada da pes etmemenin, mücadele etmenin kanımızda, damarlarımızda olduğunu bir kere daha hep beraber göreceğiz. Çok gururlu ve mutluyum. Tebrik ediyorum. Camiamıza armağan olsun.” dedi.
 
Başantrenörümüz Kerem Eryılmaz, “Öncelikle bizi yalnız bırakmayan bu taraftara derbi galibiyeti armağan olsun. Rakibi de kutlamak lazım. Beklediğimizden daha dirençli bir oyun sergilediler, çok iyi servis attılar. Biz hücumda aksadık, daha doğrusu onlar bizi durdurdu. Buna bir şekilde çözüm bulduk, farklı yerlere ağırlık verdik. Defansımız çok iyiydi. Giren çıkan tüm oyuncularımız çok iyiydi. 19’da 18’e falan çok takılmıyoruz, her maçımız ayrı bir hikaye olarak düşünüyoruz. Şimdi önümüzde kupa maçımız var, ona odaklanacağız. Sonra tekrar lig, tekrar Avrupa. İlk maçta da geriden gelmiştik. Belki neden geriye düştüğümüzü tartışabiliriz ama sadece bizim elimizde olan şeylerden değil, rakibin de hakkını vermek lazım. Oyunu bırakmıyoruz, bu çok sevindirici. Bunu ilk kez burada da yapmadık. Tüm sezon geriye düştüğümüz setler olsun, sayılar olsun, maçlar olsun… Bu takım mücadele ediyor. En büyük avantajımız bu. İnşallah sonuna kadar böyle devam edeceğiz.
 
İlk kez böyle bir atmosferde oynadık. Bu takım bu seyirciyi hak ediyor. Gelenlerin ayağına sağlık. Bu forma altında bu taraftarlar için oynuyoruz. Voleybol taraftarla güzel. Bütün maçlarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.
 
Kaptan Hasan Yeşilbudak, “Çok inatçı, çok karakterli bir takımımız var. Geriye de düşsek fark etmiyor. Her sayı için savaşıyoruz. Bugün erkek voleybolunda bir çağ atladığımızı düşünüyorum. Bu seyirci olmasaydı işimiz bugün çok zordu. Taraftarlarımız bizi ayağa kaldırdı. Bu atmosferi yarattıkları için hepsine çok teşekkür ediyorum. Bütün kulvarlarda çok güzel işler yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.
 
Murat Yenipazar, “Biz çağırdık, taraftarlarımız geldi. Armağan olsun. Artık yolun sonuna kadar hep bekliyoruz. Müthiş bir atmosfer yarattılar. Bizim için itici güç.” ifadelerini kullandı.