TOKYO OLİMPİYATLARI

Milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu: Tek hedefimiz altın madalya

01 Ağustos 2021 Pazar 05:47

Tokyo Olimpiyatları’nda kadınlar 51 kilo çeyrek final maçında Taylandlı rakibini 5-0 mağlup ederek adını yarı finale yazdıran ve madalyayı garantileyen Fenerbahçeli milli boksörümüz Buse Naz Çakıroğlu, galibiyetin ardından TRT Spor Yıldız’a açıklamalarda bulundu.
 
Buse Naz, “Heyecanlıyız, mutluyuz. Madalya kazandık ama altın için buradayız. İnşallah altın alıp Türkiye’ye götüreceğiz.
 
Güzel destekler alıyoruz, bazen eleştiriler alıyoruz ama hepsi bizim iyiliğimiz için bunun farkındayız. Öncelikle antrenörüm Nazım Yiğit’e, Nedim Baba’ya federasyon başkanımız Eyüp Gözgeç’e, Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Tribünde hep bizimle, hem ilgili. Bu da ekstra bir moral bizim için; hem onlar izlediği için hem ailemiz hem de Türkiye izlediği için. Onlara iyi maçlar sergilemek, emeklerimizi ortaya koymak için çabalıyoruz.
 
Bir aksilik olmazsa çok rahat final oynayacağımıza, altın alacağımıza inanıyorum. Eğer nasipte yoksa olmaya da bilir. Ama bronz ya da gümüş alırsak asla mutlu olmayacağız, 2024 için daha çok çalışacağız. Ama burada tek hedefimiz altın madalya almak. Tarih yazmak istiyoruz. Kararlıyız. Umarım güzel olacak.” dedi.