SÖZDE ŞİKE DAVASI

Yönetim Kurulu Üyemiz Ruşen Çetin: Bazı şeyleri unutmuyoruz ve şu anda susarak onları izliyoruz

03 Temmuz 2022 Pazar 11:05

Şube ve Derneklerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Ruşen Çetin; haklılığımızın, emeğimizin, alın terimizin Yargıtay kararı sonrası hukuken de ‘tertemiz’ ilan edildiği 3 Temmuz’un 11. yıl dönümünde Kulübümüzün ‘artık susma zamanı’ diyerek ses getiren bir kampanyayı hayata geçirmesine dair Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan’3 Temmuz Özel’ yayınında açıklamalarda bulundu.
 
Dik duruşumuz devam ediyor, kararlılığımızda da değişen bir şey yok
 
Camiamıza karşı kurulan kumpas karşısında topyekûn ortaya konan direnci, amansız mücadeleyi değerlendirerek sözlerine başlayan Yönetim Kurulu Üyemiz Ruşen Çetin, “En kirli, en kötü, en inanılmaz saldırıyı yaptılar, bunu da hepimiz biliyoruz. Bunun karşılığında da biz, camia olarak dimdik durduk. O dönemde 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu üyesiydim, Başkanımız da Ali Koç idi. O dönem kendi içimizde ‘Ne yapabiliriz?’ diye birtakım kararlar aldık ve o kararları uyguladık. Sonuna kadar da götürdük. Bütün camiamızın durduğu gibi bizler de dik durduk. Derneklerimiz, taraftarlarımız, o dönemki yönetim kurulumuz, o dönemki Başkanımız Aziz Yıldırım başta olmak üzere herkes ne kadar dik durdu, bunu sadece Fenerbahçe camiası veya Fenerbahçeliler değil, bütün Türkiye gördü, hatta yurt dışında da bunu ispat ettik. Bu çok önemli bir dik duruştu ve dik durmaya da devam ettik. Bugün de o dik duruşumuz devam ediyor, kararlılığımızda da değişen bir şey yok.” dedi.
 
Bu mücadele sonsuza kadar devam etmek zorunda
 
3 Temmuz’un sadece 11 yıldan ibaret olmadığını, arka planının çok daha uzun yıllara dayandığına değinen Yöneticimiz Ruşen Çetin, “Tüm yaşanan süreci takip ediyorduk, bekliyorduk. Bu, bugün başlamış bir şey değildi ya da 11 sene önce başlamış kötü bir atak değildi. Bu atakların daha önceleri de vardı ve onu da zaman içinde geliştirdiler, en sonunda uygun zamanda bunu yaptılar. Neler olduğunu da hep birlikte seyrettik. Bunların etkileri halen devam ediyor. Birtakım şeyler hala yapılmaya çalışılıyor, bitmiş değil! Bu mücadele sonsuza kadar devam etmek zorunda. Çünkü bu sadece Fenerbahçe’yi ya da Türk sporunu değil Türkiye Cumhuriyeti’ni ilgilendiren, devleti ilgilendiren bir konudur. Çok da hassas bir konudur, o nedenle üzerinde de hassasiyetle durulması gerekir.” şeklinde konuştu.
 
Hem ülkemize, hem Fenerbahçemize hem de taraftarlarımıza yapılan kötü, hain saldırılara en kötü şekilde cevabını vermişizdir
 
Camianın tek ses tek yürek olarak tüm yapılanlara en sert şekilde cevap verdiğinin altını çizen Yöneticimiz, “Fenerbahçelilikten kaynaklanan, hepimizde olan ve kökten gelen birtakım duygulara sahibiz. Bunları değiştirmemiz mümkün değil. Biz, hem ülkemize, hem Fenerbahçemize hem de taraftarlarımıza yapılan kötü, hain saldırılara en kötü şekilde cevabını vermişizdir. Nitekim tarihte de bunlar mevcuttur. Aynen bu şekilde bütün camia olarak, ülke olarak, taraftar olarak bugün de gördüğünüz gibi bu şekilde saldırılar olduğu zaman en sert şekilde cevap veriyoruz. O gün de taraftarımız çok dik durarak, derneklerle birlikte taraftarımız, kongre üyelerimiz, hatta başka takım taraftarlarıyla birlikte o zamanki Başkanımız Aziz Yıldırım’a da destek vererek Bağdat caddesindeki yürüyüşleri, diğer etkinlikleri hatırlıyoruz. Bunların hepsine en sert, en etkili şekilde dünya kamuoyunu da etkileyecek biçimde cevap verildi.” diye konuştu.
 
Her zaman dikkatli ve hassas olmamız gereken bir konudur
 
Yargıtay kararının ardından bir nebze de olsa daha rahat nefes alındığını ancak daima dikkatli ve hassas olmamız gerektiğine değinen Ruşen Çetin, “Tabii daha rahat hissediyoruz ama bu rahatlığın da her şeyin bittiği anlamına gelmemesi gerekiyor. Çünkü hala bunların etkileri, artçıları yaşanıyor. Gözümüzün her zaman açık olması lazım. Bunu kafamızdan hiçbir zaman silmememiz gerekiyor. Ama bugün daha rahatız. Hukukta kazandık, ne olduğunu ispat ettik ki bu çok önemli bir şey. Ancak her zaman dikkatli ve hassas olmamız gereken bir konudur.” ifadelerini kullandı.