SÖZDE ŞİKE DAVASI

Yöneticilerimiz Fenerbahçe’ye Kumpas Davası’nı takip ediyor

02 Temmuz 2020 Perşembe 11:32

Fenerbahçemize kumpas kuranların yargılandığı Fenerbahçe Kumpası Davası’nın 15. duruşma periyodu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu’nda devam ediyor.
 
Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin ve Selahattin Baki ile Kulüp Avukatımız Naim Karakaya duruşmayı Silivri'de takip ediyor. 

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ve Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin ile Kulüp Avukatımız Naim Karakaya duruşma öncesi Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 
Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan, “Yarın, 3 Temmuz Cuma günü Başkanımız da önemli açıklamalarda bulunacak. Fethi Bey’in de ifade etmiş olduğu gibi 3 Temmuz 2011’de neredeysek bugün de aynı yerdeyiz. Davamızın peşindeyiz. 3 Temmuz bizim kırmızı çizgimizdir. Fenerbahçe camiası olarak Kumpas Davası’nın bu sene itibariyle sonuçlanmasını istiyoruz ve bekliyoruz.” dedi.
 
Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin: Yarın sabah Başkanımız Ali Koç, duruşmada Fenerbahçemiz adına söz alacak
 
Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Fethi Pekin, “Dün kısa bir gün oldu. Bir önceki duruşmayla bu duruşma arasında firari olan sanıklardan bir emniyet görevlisinin tutuklanmış olduğu durumundan ötürü kendisinin ifadesinin alınması gerekiyordu. Avukatı mevcut değildi. Bu nedenle ifadesi alınamadı. Mahkeme heyeti bir ara verdi ancak avukatınn gelemeyeceği anlaşılınca heyet dünü sonlandırdı. Bugün tekrar kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yarın 3 Temmuz 2020. Fenerbahçemize yapılan bu menfur saldırının yıl dönümü. Yarın bu duruşma devam edecek. Yarın sabah Başkanımız Ali Koç, duruşmada Fenerbahçemiz adına söz alacak. Çok önemli bir konuşma olacağını diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Kulüp avukatımız Naim Karakaya: Kısa zamanda hukukun işlemesini ve sonuca ulaşmasını diliyoruz
 
Duruşmanın gidişatı hakkında konuşan Kulüp avukatımız Naim Karakaya, “Bugün 4 ya da 5 sanığın ifadesini bekliyoruz eğer gelirlerse. Bir de arada tutuklanan bir sanık sorgusu vardı. Onun yapılmasını bekliyoruz. Zamanı çok tahmin edemiyoruz. Akşam saatlerinde de bitebilir, gece yarısına kadar da sürebilir. Eksik kalan deliller toplanıyor. Sorgular tamamlandığı için eksik kalan deliller toplandıktan sonra da artık davanın sonuçlandırma aşamasına doğru yavaş yavaş yaklaşmış olacağız. Bu yönüyle Fethi Bey’in de ifade ettiği gibi yarın Fenerbahçe camiası adına Başkanının burada olması ve şikayetlerini ifade ediyor olması son derece değerli. Fenerbahçe hukuk önünde bir hak arıyor. Tüm bu sürecin mağdurları için önemli bir işlemdir. Önemli bir reaksiyondur. Hukuksuzluğa karşı sadece hukuk diyoruz. Sonuna kadar hukuk diyoruz. Kısa zamanda hukukun işlemesini ve sonuca ulaşmasını diliyoruz.” dedi

Basın Fotoğrafları