MASA TENİSİ

Şampiyonluk açıklamaları

29 Mayıs 2024 Çarşamba 18:45

Fenerbahçe Kadın ve Erkek Masa Tenisi Takımlarımız, Türkiye Süper Ligi’nde 2023/24 sezonunu şampiyonlukla tamamladı. Final maçının ardından Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, Şube Sorumlumuz Melis Budak ve oyuncularımız Fenerbahçe TV’ye açıklamalar yaptı.

Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya, “Yalnızca burada değil, tüm sezon boyunca müsabakalarındaydım. Geçtiğimiz sezon kadınlarda şampiyon olmuştuk, erkeklerde maalesef beşinci bitirmiştik. Vahit hocayla, Şube Sorumlumuz Melis’le yaptığımız planlamada kadınlarımızın şampiyonluğunu sürdürmesi için çalıştık, erkeklerimizi daha da kuvvetlendirdik, ne mutlu bize. Hem kadın hem erkek takımımız yıllar sonra beraber şampiyon oldular. Kızların 17. Şampiyonluğu. Erkekler ise beş yıl aradan sonra tekrar şampiyon oldular. Masa Tenisi Federasyon Başkanımız Sayın Oktay Çimen’e ve Yönetim Kurulu’na böyle güzel bir turnuva organize ettikleri için, masa tenisi kulüplerine de iyi imkânlar verdikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluklar Fenerbahçemize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Şube Sorumlumuz Melis Budak, “Sezon başında da çifte şampiyonluk sözünü vermiştim. Ona göre kadro planladık hem kadın hem de erkek için. Bu sözümüzü başardığımız için çok gururlu ve mutluyum. Umarım seneye de aynı şekilde devam eder, şampiyonluklar yaşatırız. Camiamıza bu şampiyonlukları yaşattığımız için gururluyuz. Erkeklerin maçları kadınlara göre biraz daha zordur. Son maçımız zor bir maçtı, 3-2 mağlup olduk ama averajımız daha önceki maçlara göre çok daha iyiydi. Çok iyi mücadele ettiler, son ana kadar hiç bırakmadılar. Onları ayrıca tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Şampiyon sporcularımızın açıklamaları ise şu şekildeydi;

Gülpembe Özkaya, ‘’Çok zorlu bir mücadele gerçekleştirdik. Bu etapta bütün maçlarımız 3-2 bitti, averajla üçüncü bile olabilirdik, ama bütün maçlarımızı namağlup tamamlayarak şampiyon olduk. Çok mutluyum, onun sevincini yaşıyoruz şu anda.’’ dedi.

İbrahim Gündüz, ‘’Gerçekten çok zorlu bir turnuvaydı, sürekli maç sonuçlarıyla ilgili nasıl şampiyon olabileceğimize dair hesaplar yapıyorduk. Bugün 2-0 geriye düştük ve gerçekten biraz umudumuz kırıldı ama ardından Hakan maçı kazandı, ben kazandım 2-2’ye geldiğinde şampiyonluğumuz garantilendi. Tabii ki maçı kazanarak şampiyon olmak isterdik ama olmadı, yine de şampiyon olmak çok mutluluk verici. Gerçekten takımımla ve kendimle gurur duyuyorum. İnşallah diğer senelerde de şampiyon oluruz.’’ diye konuştu.