FUTBOL

Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, önemli açıklamalarda bulundu

02 Mart 2024 Cumartesi 22:18

Yönetim Kurulu Üyemiz Selahattin Baki, Hatayspor deplasmanında alınan 2-0’lık galibiyetin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yöneticimiz Selahattin Baki’nin açıklamaları şu şekilde:

Öncelikle bir kez daha Hatay şehrine ve depremden etkilenen herkese hem geçmiş olsun hem de başsağlığı diyorum. İskenderunlu olarak çok duygulandım ve pankartlarında yazdığı gibi bu şehrin ışıkları inşallah bir kere daha yanacak.

Akıllı oynayıp maçı kazandık ve şampiyonluk yolunda son derece zorlu bir viraj döndük

Bizim için son derece zorlu ve duygusal bir maç oldu. Taraftarlarımızı, hocamızı ve takımımızı tebrik ediyorum. Perşembe günü de Avrupa’da önemli bir maçımız var. Dolayısıyla bugün son derece kontrollü ve akıllı oynadık. Kontrol baştan sona bizdeydi. Akıllı oynayıp maçı kazandık ve şampiyonluk yolunda son derece zorlu bir viraj döndük. Çünkü takımlar düşme potasında iken bu tür maçlarda çok zorluklar çıkarırlar. Bunu atlattık. Yalnız bazı şeyler var ki kazanırken de konuşmak gerekiyor. 

Atilla Karaoğlan ile ilgili kuşkularımızın ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı

Atilla Karaoğlan’ın ismi açıklandığı zaman Fenerbahçe taraftarının bir reaksiyonu olmuştu. Bu reaksiyonla beraber geçmiş yaşanmışlıklardan dolayı bizim de kuşkularımız vardı. Bugünkü maç performansına baktığımız zaman kuşkularımızın ne kadar doğru olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçemiz aleyhine gösterdiği cömert sarı kartlara bakalım. Yukarıda ilahi adalet var ki hemen hemen pozisyonların aynısında bize sarı kart verilirken rakibimiz yaptığı zaman hiç sarı kart çıkmadı. Bize 5, rakibe 1 sarı kart. Hadi hepsini geçtik; 85. dakikada Massanga’ya verilmeyen ikinci sarı kart, dolayısıyla kırmızı kart; sportif olarak hiçbir şekilde açıklanamaz. Ondan birkaç dakika sonra çok daha hafif bir pozisyonda Çağlar Söyüncü sarı kart gördü. Vücut hareketlerine bakın, koşarak kendinden çok emin, yine kalın kalın subliminal mesajları bize veriyorlar ama sportif çerçevede kalıp mücadelemizi veriyoruz. Şimdi perşembeye konsantre olduk.

Şanlıurfa’daki Süper Kupa maçı için iki büyük kulüp, yabancı hakem için başvuralım ve samimiler mi görelim

Şimdi bir şey daha söylemek istiyorum, bu da önemli. Ezeli rakibimizin atanmış başkanı, birkaç kere biliyorsunuz ‘Bu federasyon bizim federasyonumuz. Biz seçtik, memnunuz’ gibi laflar sarf etmişti. Geçen hafta her ne hikmetse bir anda ‘Futbol tarihinin en kötü federasyonu, bütün kurullarıyla beraber istifalarını isteriz’ diye resmi ağızdan bir açıklama yaptılar. O zaman biz de bir samimiyet testi yapmak istiyoruz. Biz, zaten uzun zamandır şu konularda endişeliyiz; hakem performansları! Kendileri bu seviyeye geçen hafta ulaştılar, sağ olsunlar(!) O zaman Şanlıurfa’daki Süper Kupa maçı için iki büyük kulüp, iki ezeli rakip yabancı hakem için başvuralım, onların da samimiyetlerini ve bu kurulları ve federasyonu ne kadar istiyorlarmış, ne kadar istemiyorlarmış görelim!

Sezon başından beri Fenerbahçe ve Galatasaray lehine/aleyhine verilen kırmızı kart ve sarı kartlara bakıldığı zaman zaten kamuoyu bizim endişemizi ve haklılığımızı paylaşacaktır

Bu kart işlerine girmişken bir de geçen hafta Galatasaray-Antalyaspor maçı var. Normalde ezeli rakibimizin kırmızı kart görmesi gereken yerlerde, bazı pozisyonlarda faul bile çalınmadı. Faul çalınan yerlerde sarı kart dahi çıkmadı. Sezon başından beri Fenerbahçe ve Galatasaray lehine/aleyhine verilen kırmızı kart ve sarı kartlara bakıldığı zaman zaten kamuoyu bizim endişemizi ve haklılığımızı paylaşacaktır.

Rakibimizin başkanı bel altı siyaset yapacak kadar alçalmıştır

Son bir şey söylemek istiyorum: Rakibimizin başkanı, bizim başkanımız Sayın Ali Koç’un vefat etmiş aile ferdi üzerinden bile siyaset yapacak kadar, hatta siyaseti geçiyorum, bel altı siyaset yapacak kadar alçalmıştır. Bununla ilgili de Sayın Başkanımız Ali Koç, önümüzdeki hafta yaşanmış örneklerle beraber bir açıklama yapacaktır. Çok teşekkür ediyorum. Biz şampiyon olacağız inşallah.