FUTBOL

Futbolcularımız, Corendon Alanyaspor maçını değerlendirdi

11 Şubat 2024 Pazar 21:46

Futbol A Takımımızın Corendon Alanyaspor ile oynadığı Trendyol Süper Lig 25. hafta maçının ardından oyuncularımız Dusan Tadic, İrfan Can Kahveci ve Alexander Djiku yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Dusan Tadic: Bazı şeyleri çok daha iyi yapmamız gerektiğini düşünüyorum

Karşılaşmayı değerlendiren Dusan Tadic, “Açıkçası cümlelere başlamak zor, duygu yoğunluğu yaşıyorum. Bana göre kolay bir gol yedik. 1-0 geriye düştük sebepsiz yere maç içerisinde. Sonrasında ikinci yarıda oyuna çıkarken taraftarlarımızın desteğiyle beraber maçı çevirebileceğimizi düşündük, bunu biliyorduk. Açıkçası bunu da yaptık, öne geçtik. Ama bazı şeyleri çok daha iyi yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki bunları da analiz edip doğruya çevirmemiz lazım. Eğer şampiyon olmak istiyorsak kendi sahamızda Alanyaspor’a maç kaybetmemeliyiz.” dedi.

Saha içinde ve dışında liderlik etmenin ve beraber kalabilmenin önemine değinen Tadic, “Yanlış bir şey varsa, işler doğru ilerlemiyorsa sizin adınıza asıl yüzünüzü, gerçek yüzünüzü elbette ki göstermeniz gerekiyor. Bu anlamda da liderlerin, lider oyuncuların öne çıkması gerekiyor. Ben de kendi adıma bunu yapmaya gayret ediyorum. Takım olarak sorumluluk almak durumundayız. Hem saha içinde hem de saha dışında bu sorumluluğu alıp ona göre hareket etmemiz gerekiyor. Taraftarlarımızla, buradaki çalışanlarımızla beraber hep birlikte kalabilmek için bu sorumluluğumuzu yerine getirmemiz gerekiyor. Her şeyden çok daha beraber hareket ederek şampiyonluğu elde edebileceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.

İrfan Can Kahveci: Bugün puan kaybettiğimiz için taraftarlarımızdan da özür dileriz

Sözlerine taraftarlarımızdan özür dileyerek başlayan İrfan Can Kahveci, “Üzgünüz ve bugün puan kaybettiğimiz için taraftarlarımızdan da özür dileriz. Ama önümüzde daha uzun bir yol var. Gönül isterdi ki son bölümdeki kafa vuruşum gol olsun ama dediğim gibi daha önümüzde uzun bir süreç var. Skoru alsak da bugün tutamadık, maç 2-2 bitti. İnşallah önümüzdeki haftalarda elimizden geldiğince şampiyonluk için her şeyimizi vereceğiz.” gibi ifadeler kullandı.

Alexander Djiku: Oynayacağımız çok fazla maç var ve o maçlara en iyi şekilde odaklanacağız

Djiku müsabakayı şu şekilde değerlendirdi:
Elbette ki hayal kırıklığı yaşıyoruz. Yemememiz gereken bir gol yedik ve sonrasında rakibimiz 1-0 öne geçti. 2-1’e getirmek için çok fazla mücadele ettik ve ikinci yarı bunu da başardık. Maalesef konsantrasyon eksikliğinden dolayı kalemizde bir gol daha gördük ve maç 2-2’ye geldi. Üçüncü golü atabilmek için çok çabaladık, çok mücadele ettik. Ama netice olarak elbette ki üzücü bir sonuç. Kafalarımızı kaldırmamız gerekiyor. Hiçbir şey bitmiş değil. Oynayacağımız çok fazla maç var ve o maçlara en iyi şekilde odaklanacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.