FUTBOL

Futbolcularımız, Yukatel Adana Demirspor maçının ardından açıklamalarda bulundu

12 Kasım 2023 Pazar 21:31

Fenerbahçemizin deplasmanda Yukatel Adana Demirspor ile 0-0 berabere kaldığı maçın ardından oyuncularımız yayıncı kuruluşa konuştu.

Miguel Crespo: Rakip kalede yakaladığımız çok fazla şansı değerlendiremedik

"Zor bir maç olacağını biliyorduk. Buraya gelme amacımız üç puanı elde etmekti. Rakip kalede çok fazla şans yarattık. Bunları değerlendirebilirdik ama maalesef bunu gerçekleştiremedik. Maçın geneli itibarıyla güçlü bir karakter ortaya koyduk."

Bartuğ Elmaz: Belki de ligin en zor deplasmanlarından bir tanesi

"Belki de ligin en zor deplasmanlarından bir tanesine geldik. Hedefimiz üç puandı. Tekrar liderliği aldığımız ve milli araya lider gireceğimiz için mutluyuz. İnşallah aynı şekilde devam ederiz."

Jayden Oosterwolde: Çok fazla pozisyon ürettik. İstediğimiz sonuç bu değildi ama hala lideriz. Önemli olan da bu

"Stoper pozisyonunda sıkıntılarımız var ama o pozisyonda oynayabilecek oyuncularımız da var. Özellikle bu maçta Samet ile iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Sakat oyuncular geri döneceklerdir ama onlar yokken biz bu pozisyonu sıkıntısız şekilde doldurduğumuzu düşünüyorum.  Çok fazla pozisyon ürettik. İstediğimiz sonuç bu değildi ama hala lideriz. Önemli olan da bu.

(Maç içinde yaşanan pozisyonla ilgili) Bu futbol. Futbol içinde bu tarz şeyler olur. Zaman zaman ateş yükselebilir ama maç bittikten sonra el ele verip gülüşebiliyoruz. Belirtmiş olduğum gibi futbol bu."