FUTBOL

Altay Bayındır: Sezona en sağlıklı şekilde başlamak için elimizden geleni yapacağız

31 Temmuz 2021 Cumartesi 21:43

Kalecimiz Altay Bayındır, Greuther Fürth maçının ardından Fenerbahçe TV’ye konuştu. Altay Bayındır’ın açıklamaları şu şekilde:
 
“Kazanmak her zaman güzel ama bir kaleci için gol yemek her zaman kötü. Bu maçlar çok önemli. Birçok şeyi gördüğümüz maçlar. Süremiz de kısıtlandı. Artık yavaş yavaş toparlanıp sağlıklı bir şekilde ilk maçımıza çıkmak için çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah bu galibiyetleri sürdürürüz, sağlıklı bir şekilde yolumuza devam ederiz. Kazanmak her zaman çok güzel. Bugün de kazandığımız için mutluyuz. Hatalarımızı konuşacağız, doğrularımızı konuşacağız, neleri daha iyi yapabilirdik onları konuşacağız. Sezona en sağlıklı şekilde başlamak için elimizden geleni yapacağız.
 
Şu anda karışık oynuyoruz. Her maç değişen oyuncular oluyor. Bu bir hazırlık dönemi, herkes oynuyor. Sağlıklı bir şekilde sahadan da sonuç aldığımız takdirde gelişime odaklıyız. İnşallah bu galibiyetleri sürdürürüz. Galip gelmek Fenerbahçe camiası için çok önemli. Özellikle bundan sonraki süreçte. Zor bir süreç bizi bekliyor. Bizler bunun farkındayız. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Buna göre yaşıyoruz. İnşallah sağlıklı sonuçlar alırız. Taraftarımızla birlikte bütünleşip güzel güzel maçlarımızı kazanırız.
 
Taraftarlarımızı çok özledik. Bizi beklediği gibi herkesi zor bir süreç bekliyor. Sonuçta hiçbir maç kolay kazanılmıyor. Bizler bireysel alamda iyi oyuncularız. Sahaya çıktığımızda elimizden geleni yapacağız. Taraftarlarımız da eminim ellerinden geleni 90 dakika yapacaktır; yensek de yenilsek de. Bu çok önemli. Çünkü bir maçta her şey bitmiyor ya da kazanılmıyor. Hepimizin bilinçli bir şekilde bu konuya yaklaşması gerekiyor.
 
Bizler sahada formanın ağırlığını bilerek mücadele vereceğiz. Taraftarlarımız da ellerinden geldiğince sonuna kadar ne olursa olsun bizi desteklediği takdirde daha özgüvenli olacağız. Bunları sahaya yansıttığımız zaman zaten güzel sonuçlar alacağız. 2 maçtır taraftarımızla iç içeyiz. Güzel bir duygu. Özledik, onlar da özlemiştir. İnşallah bu özlem güzel sonuçlar doğurur. Birlik beraberlik içerisinde bundan sonraki süreci götürürüz.”