KULÜP

Futbol A Takım Direktörümüz Emre Belözoğlu H.Y. Malatyaspor maçını değerlendirdi

08 Nisan 2021 Perşembe 22:06

Futbol A Takım Direktörümüz Emre Belözoğlu, Helenex Yeni Malatyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa konuştu.
 
Emre Belözoğlu maçla ilgili, “Kaybedilen 2 puan diyelim. Fenerbahçe kendini bu kadar sıkıntıya sokacak şekilde, tabii kimse yanlış anlamasın Malatyaspor’a saygı duymakla beraber, 5 puan kaybetmez sezon içinde. Kendini bu kadar çıkmaza sokamaz. Oyunun memnun olduğum ve de memnun olmadığım tarafları var. Topa sahip olmaya çalıştık. İlk 30 dakika istediğimize yakın bir oyun çıktı. Daha sonra daha net oynamamız gerekirken çok zorladık. Kendi boyumuzu kendimiz uzattık, rakibe bu fırsatı vermedik aslında. Rakip bizim boyumuzu uzatmadı. Çok zorladık oyunu. Zorlamak istedik. Bu anlamda bunun artısı, eksisi var. Bunu arkadaşlarımızla görüşeceğiz. Pozisyona giren, isteyen bir takım vardı. Pozisyona girdiğinizde değerlendirmeniz gerekiyor, gerçekçi olmak lazım. Onu becerme konusunda zafiyetlerimiz var. Bunu da kabul etmemiz gerek. Ama genel anlamda Fenerbahçe sezonun geneline baktığımızda Malatyaspor’a 5 puan kaybetmez. Ümitlerimizi hiçbir şekilde kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Ne olursa olsun sonuna kadar devam edeceğiz. Ama gerçekleri de önümüze koyacağız tabii ki arkadaşlarımızla.” dedi.
 
Hücum yeterliliğiyle ilgili soruya Emre Belözoğlu, “Şansa çok inanmıyorum hayatta. Hayatta fırsatlar gelir ve değerlendirirsiniz. Hayatta şans yoktur benim hayata bakış açımda. Yeterince pozisyona girmiş bir takım vardı bugün. İsteyen bir takım vardı. Değerlendirmemiz gerekiyordu. Son dakikada net bir penaltımız verilmedi. Bunların hepsi bizim de değerlendireceğimiz şeylerdir. O pozisyonda VAR’a gidilmemesi tabii ki konuşulması gereken bir durum. Benim açımdan üzüntü verici bir tablo var çünkü kazanacağımıza çok inanmıştım bugün. Üzüntülüyüz.” cevabını verdi.
 
Ligin kalan bölümüyle ilgiliyse Futbol A Takım Direktörümüz Emre Belözoğlu, “Daha çok maç var. Herkes kaybedecek. Biz bu anlamda zaten yeterince kaybetmiştik. Üzgün olduğumu daha önce de söyledim. Yapmamız gereken ne olursa olsun sonuna kadar bu mücadelenin içinde olmak ve olacağımızı da düşünüyorum. Nisan ayında 7 tane maç var demiştik. 3 gün sonra yine maç var. Ona konsantre olmak zorundayız. Ama bugün isteyen, arzulayan, zaman zaman kötü oynayan ama isteyen bir takım vardı. Bunu da söylemem gerekiyor. Üzgünüz. 3 gün sonraki maça en iyi şekilde hazırlanacağız.” diye konuştu.
 
Futbol A Takım Direktörümüz Emre Belözoğlu, maç sonu basın toplantısındaki açıklamasında, “Hedefimizden sapmış olduğumuzu düşünmüyorum. Sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz. Kupayı halen istiyoruz ve ben buna yürekten inanıyorum. Bizim kaybettiğimiz puanlar gibi rakiplerin de kaybedeceği puanlar olacağını düşünüyorum. Tabii ki ciddi bir avantajı kaybettik gibi görünse de ben sonuna kadar mücadele edeceğimizi söylemek istiyorum.” dedi.
 
Emre Belözoğlu, “Benim açımdan 30 dakikası çok iyi bir oyundu, kendi fikrim. Bence son 15 dakikada oyundan koptuk. Burada tabii ki İrfan Can, Covid’den döndü, tam hazır değil, oynamaya çalıştı, elinden geleni yapmaya çalıştı. Bright’tan kapalı savunmada istediğimizi almaya çalıştık, ondan dolayı ikinci yarıda bu değişiklikleri yaptık. Bütün oyuncularımız değerli, hepsinin önemi var. Her maçın da kendi içinde farklı senaryosu var. Zaman zaman bu değişiklikler olacak. Biz inandığımız doğrularla yine futbola tutunmaya, Fenerbahçe’nin hedeflerine tutunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.