FUTBOL

Teknik Direktörümüz Erol Bulut: Tam tekmil olduğumuzda bambaşka bir Fenerbahçe sahada olacak

11 Eylül 2020 Cuma 23:04

Teknik Direktörümüz Erol Bulut, 2-1 kazandığımız Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.
 
İlk olarak mücadeleyi değerlendiren Erol Bulut, “Maçtan önce de zor bir deplasman olduğunu söylemiştim. Rize’de büyük takımlar her zaman sıkıntı yaşayabiliyor. İyi bir takım kurmuşlar. Onları tebrik ediyorum. Bugün önemli olan sezona galibiyetle başlamaktı. Bunu başardığımız futbolcularımızı tebrik ediyorum. Oyunun gidişatına baktığımızda ortada bir oyun vardı ama ilk yarı yakaladığımız bazı pozisyonları daha iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Yakaladığımız bir penaltı var. Penaltı kaçtıktan sonra oyun biraz daha değişti gibi. Rakibin de bir iki pozisyonu oldu. İkinci yarıda rakip yakaladığı bir pozisyonla 1-0 öne geçti. Golü atamadığınız zaman zaten golü yiyorsunuz, öyle güzel bir laf vardı. Futbolcularımın maçı çevirmek için iki kat daha enerji sarf etmeleri gerekiyordu. Bunu başardılar. O yüzden kendilerini tebrik ediyorum. İyi bir mücadele verdik. Bir, yakaladığınız pozisyonları değerlendiremediniz. İki, penaltıyı değerlendiremediniz. Üç, rakip 1-0 öne geçti. Mağlup durumdan galip duruma getirmek kolay bir şey değil. O yüzden futbolcularımı gösterdikleri mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Kanatlardan rakibe çok fazla pozisyon vermedik. İlk yarıda Altay ile karşı karşıya kalınan bir pozisyon var. Defansın arkasına atılan bir top. Kornerden gelen bir pozisyon var. Rakibin iki üç tane pozisyonu var. Birini de zaten değerlendirdi. Bizim yakaladığımız beş altı pozisyon var. İlk yarıda öne geçmemiz gerekirken ikinci yarıda geriye düştük. Böyle maçlarda maalesef olabiliyor. Baktığımızda yaptığımız transferlerin hepsini ilk 11’de değerlendiremedik. Çünkü geç gelen ve hazır olmayan arkadaşlarımız var. Ama ilk 11’de oynayan arkadaşları tebrik ediyorum. Ellerinden geleni yaptılar. Önümüzdeki haftalarda da bu mücadele devam edecek. Öyle gözüküyor ki lig bu sene baya zor geçecek.” ifadelerini kullandı.
 
Yeni transferlerimizin takıma uyumlarına ilişkin de konuşan Erol Hoca, “Daha çok yeni gelen oyuncularımız vardı. Sosa bizimle birkaç gün antrenman yaptı.  Hatta iki gün yaptı ama oyuna attık. Sosa çok değerli ve kaliteli bir futbolcu. Oyunun gidişatını her zaman değiştirebilecek bir futbolcu. 45 dakika oynama şansı yoktu. 15-20 dakika oynatabilirdik. O yüzden onu son 10 dakika oyuna attık. Topu tutmasıyla bizi rahatlattı. Enner Valencia, formu gittikçe iyiye gidiyor. O da 45 dakika oynayabilecek durumda ama önümüzdeki haftalar daha gelişecek. Lemos var ama daha henüz hazır değil.  Önümüzdeki iki üç hafta içerisinde onu daha da hazır hale getireceğiz. Zaten tam tekmil olduğumuzda bambaşka bir Fenerbahçe sahada olacak. Ondan emin olun.” dedi.

BASIN TOPLANTISI
 
Teknik Direktörümüz Erol Bulut, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
"Zor bir deplasman olacağını biliyorduk. Rizespor deplasmanı her zaman zordur. Onları da tebrik ediyorum. İyi bir takım kurmuşlar. Bizim için önemli olan galip gelmekti. Bu yüzden futbolcularımı tebrik ederim. İlk yarı yakaladığımız pozisyonlar var. Bunları değerlendiremedik. Penaltıyı değerlendiremedik. Orada maç biraz döndü gibi. Moral biraz bozuldu. İkinci yarı rakibin yakaladığı bir pozisyonda attığı bir gol var. Ondan sonra bizim yakaladığımız pozisyonlar oldu. Onları değerlendirdik. 2-1 galip geldik. Burada takımımı ön plana çıkarmak istiyorum. Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik. Mağlup duruma düştük. Mağlubiyetten galip duruma gelebilmek çok kolay bir şey değil. Bunu futbolcularımız bugün başardı. Fenerbahçe bunu başardı. Futbolcularımızı tekrar tebrik ediyorum. Gözüküyor ki lig bu sene baya çekişmeli geçecek. İnşallah önümüzdeki haftalar üzerine koyarak devam ederiz."
 
Defans oyuncusu dirseğiyle Enner’in yüzüne temas ediyor. Ceza sahasında olduğu için penaltı oluyor. Kural böyle.
 
"Ben o pozisyona(penaltı) henüz bakmadım ama kulübeden gözüken pozisyonda Enner kafaya çıktığında topa vurmak istedi. Ancak defans oyuncusu dirseğiyle Enner'in yüzüne temas ediyor. Ceza sahasında olduğu için penaltı oluyor. Kural böyle. İlk yarıda yine başka bir pozisyon oldu. Rakibin eline vurdu. Orada hakem penaltı vermedi ama o da bence penaltıydı. O yüzden şu an burada ne konuşsak boş. Sonuçta hakemler sahada ve VAR var. Pozisyonlar izleniyor. Ona göre hakem kararını o şekilde verdi. Yanlış bir karar olduğunu düşünmüyorum."