FUTBOL

Damien Comolli rakibimiz Zenit’i değerlendirdi

17 Aralık 2018 Pazartesi 16:11

Sportif Direktörümüz Damien Comolli, Fenerbahçemizin UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda eşleştiği rakibi Rusya temsilcisi Zenit’i Fenerbahçe Televizyonu’nda yayınlanan 14/16 programında değerlendirdi.

Rakibin iyi bir sezon geçirdiğine vurgu yapan Damien Comolli, Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ve ekibiyle birlikte pozitif ve yoğun idmanların yapıldığına da belirtti.

İlk olarak kurayı değerlendiren Comolli, “Bu sezon çok iyi bir sene geçiriyorlar. Geçen yıl geçirdikleri kötü sezonun ardından iyi bir geri dönüş sağladılar. Her zaman iyi futbolcuları olan özellikle çok fazla Brezilyalı futbolcusu olan bir takım. Ayrıca 21 Şubat’ta oraya gittiğimizde hava çok soğuk olacak. Bunu da mutlaka aklımızda bulundurmamız gerekiyor. Aynı zamanda yeni bir statta oynayacağız. Dünya Kupası için inşa edilen bir stat. Bu bizim için gerçekten çok iyi bir durum, kaliteli bir zeminde oynayacağız. Rusya’da kışın genellikle zeminlerin durumu sıkıntılı olabilir ama biz iyi bir zeminde oynayacağız.” dedi.

Karşılaşmanın oynanacağı dönemde Rus temsilcisi Zenit’in kış arasında olacağını hatırlatan Damien Comolli, “Dolayısıyla biz o maça kadar onlara göre daha fazla maç yapmış olacağız. Rus ve Ukrayna takımlarının sık karşılaştığı bir sıkıntı bu. Avrupa turnuvalarında yer alırken şubat ayında henüz sezonun ikinci yarısını açmamış oluyorlar. Bütün oyuncular, hocalar bu kuranın zor olduğunu biliyorlardır. Kolay olmayacak.” diye konuştu.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal eşliğinde Takımımızın yaptığı idmanları da değerlendiren Damien Comolli, “Kendisi eşliğinde geçirdiğimiz iki idman takım adına gerçekten çok pozitif geçti. Kendisi ve ekibi takımın enerjisini yukarı çekmeye, takıma pozitif enerji ve özgüven vermeye çalışıyor ki özgüven konusu son haftalarda takımımızda biraz eksikti. Gerçekten çok fazla çalışıyorlar. Geçirdiğimiz idmanların yoğunluğu çok iyiydi. Oyuncular kendilerini çok iyi bir şekilde adadılar. Aynı zamanda takımın psikolojik durumunu yukarı çekmeye çalışıyorlar. Bunun etkilerini bu akşamki maçta da göreceğiz diye umuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.