FUTBOL

Damien Comolli: "Harika bir atmosfer ve takım ruhu oluşmuş durumda"

18 Ekim 2018 Perşembe 14:33

Sportif Direktörümüz Damien Comolli, futbolcuların işlerine çok iyi odaklandıklarını, harika bir atmosfer ve takım ruhu oluştuğunu belirtti.

Ligin 9. haftasında  Demir Grup Sivasspor’la karşılaşacak olan Futbol Takımımız, Can Bartu Tesislerimizde bu maçın hazırlıklarını sürdürürken, Sportif Direktörümüz Damien Comolli ise açıklamalarda bulundu.

Oyuncuların çoğunun milli takımlarından döndüğünü belirten Comolli, “Sadece Diego Reyes ile Mauricio Isla gelmedi ki, onlar Meksika’da birbirlerine karşı maç yaptı. Bu gece gelecekler. Bu nedenle antrenmana katılamadılar fakat yarın bizlerle olacaklar” dedi.

Milli takım arasının getirdiği bazı zorluklardan bahseden Comolli, “Bunlardan birincisi sakatlık. Çok şükür ki milli maçlarda sakatlanan hiçbir oyuncumuz yok. Yaşanabilecek diğer zorluk ise, Martin gibi, Roman gibi, Diego gibi, Isla gibi bazı oyuncularımız millli takımlarında oynuyor, dakika buluyorlar fakat bazı oyuncularımız ise istedikleri dakikayı bulamadılar. Ferdi, Barış sadece 30’ar dakika oynayabildiler. Tabii ki oynayanlarla oynamayanlar arasında bu dengeyi de bulmak zor bir şey” diye konuştu.

Milli takımlarına katılmayan oyuncuların Samandıra’da çalışmalarına son sürat devam ettiğinin altını çizen Sportif Direktörümüz, önemli olanın, “Medipol Başakşehir maçında göstermiş olduğumuz arzuyu, coşkuyu, o güzel futbolu  devam ettirmek ve bir sonraki Sivasspor maçında bunu tamamen yansıtmak” olduğunu belirtti.

Milli takımlarına katılmayan oyuncularımızın da çok yoğun bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyleyen Damien Comolli, "Aynı zamanda İstanbulspor’la bir hazırlık maçımız oldu. Bu hazırlık maçında Frey’in attığı çok güzel bir gol vardı. Kendisinin kulüp adına atmış olduğu ilk goldü. Gerçekten kendisi çok çalışkan ve profesyonel bir isim” ifadelerini kullandı.

Diego’nun gelmesi için sabırsızlandığını belirten Comolli, “Çünkü milli takımda kaptanlık yapmış ki adettir, kaptanlık yapınca bir şeyler ısmarlamanız gerekmektedir. Kendisi bir an evvel gelsin, bunu bizzat bekliyorum” dedi.

Damien Comolli, sözlerini “Oyuncularla her gün birebir konuşuyorum. İşlerine çok iyi odaklanmışlar. Harika bir atmosfer ve takım ruhu oluşmuş durumda. Onlar zaten içinde bulunduğumuz durumun farkında. Bir an evvel bu durumdan çıkmak için ve daha iyi bir pozisyona gelmek için ne yapmaları gerektiğinin bilincindeler” ifadeleriyle tamamladı.