DERNEKLERİMİZ

Derneklerimiz deprem bölgesinde hayatlara dokunmaya devam ediyor

12 Haziran 2024 Çarşamba 11:06

Kahramanmaraş merkezli depremlerden çok ciddi şekilde yaralar alan Malatya’nın sorunlarının çözümünde sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek destek olan Malatya Fenerbahçeliler Derneğimiz çocuklara yönelik bir projeyi daha hayata geçirdi.

Malatyalı Fenerbahçeliler Derneğimiz, Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneğimiz ile Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle Fırat İlköğretim Okulu’nun Spor Salonu’nun tadilatını yaparak öğrencilerimizin hizmetine açtı. Aynı zamanda geleneksel oyun alanlarının okul bahçelerine yapılması çerçevesinde 100 okulda uygulama yapılarak hayata geçirildi.

Fırat İlköğretim Okulu’nun Spor Salonu için okulda bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y.Güven Yalvaç, Başkan yardımcısı Gökhan Ulu ile birlikte öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır: Çocuklarımız şu an güzelce vakit geçiriyor. Oyun alanları okullarımızın kapalı olduğu zamanlarda bile kullanılıyor. Malatya'lılar adına Augsburg, Landshut ve Malatya'lı Fenerbahçeliler Derneğine çok teşekkür ediyorum

Törende kısa bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Bakır, “Geçtiğimiz aylarda projenin hayata geçmesi için protokol imzalamıştık. Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneği başkanlarını Malatya’mızda, Malatyalı Fenerbahçeliler Derneğinin ev sahipliğinde ağırlamıştık. Bugün bu güzel sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Fırat İlköğretim Okulumuzun Spor Salonu nezih bir görünüme kavuştu. Birçok okulumuzda geleneksel oyun alanları yapıldı. Çocuklarımız şu an güzelce vakit geçiriyor. Oyun alanları okullarımızın kapalı olduğu zamanlarda bile kullanılıyor. Malatyalılar adına Augsburg, Landshut ve Malatyalı Fenerbahçeliler Derneğine çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y.Güven Yalvaç: Türkiye’nin en büyük spor kulübü Fenerbahçe deprem bölgesinin tamamında insani sorumluluklar üstlendi

Fenerbahçe’nin çok büyük bir aile olduğunu ifade eden Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y.Güven Yalvaç, “Türkiye’nin en büyük spor kulübü Fenerbahçe deprem bölgesinin tamamında insani sorumluluklar üstlendi. Bu yetmez deyip, deprem bölgesinde bulunan çocuklara yönelik sosyal sorumluk projeleri yaptı. Bu projelerden ikisini Malatya’da hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Almanya Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneğimizle el ele vererek Fırat İlköğretim Okulumuzun depremden zarar gören Spor Salonu’nun tadilatını yaptık. Çocuklarımızın bugün burada vakit geçirdiğini görmek bizleri mutlu etti.

Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y.Güven Yalvaç: Pütürge ilçemizde bulunan yatılı okul öğrencilerini Fenerbahçemiz, İstanbul’da ağırlamış, maç izlemelerini sağlamıştı. Başkanımız Ali Koç çocuklarımızla yakından ilgilenmiş, Fenerbahçe forması hediye etmişti

Yine geçtiğimiz günlerde Pütürge ilçemizde bulunan yatılı okul öğrencilerini Fenerbahçemiz, İstanbul’da ağırlamış, maç izlemelerini sağlamıştı. Başkanımız Ali Koç çocuklarımızla yakından ilgilenmiş, Fenerbahçe forması hediye etmişti. Yine okullarımıza geleneksel oyun alanları yaparak çocuklarımızın iyi vakit geçirmelerini sağladık. Bu projede büyük emekleri olan Augsburg ve Landshut Fenerbahçeliler Derneği, Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır ile Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Fırat İlköğretim Okulu Spor Salonu’nun açılışı yapıldı. Heyet Diniye Çalık Okulunda da yapılan geleneksel oyun alanlarını gezdi. Malatya Milli Eğitim Müdürü Behçet Bakır, emeklerinden dolayı Malatyalı Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Y.Güven Yalvaç’a plaket taktim etti.

Basın Fotoğrafları