DERNEKLERİMİZ

Almanya Fenerbahçe Dernekleri Birliği, Dortmund’da toplandı

05 Kasım 2018 Pazartesi 16:44

Almanya Fenerbahçe Dernekleri Birliği (AFDB), Dortmund Fenerbahçeliler Derneği´nin ev sahipliğinde Dortmund şehrinde olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya; Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan ve Dernekler Masası Sorumlumuz Murat Boyraz ile Köln, Hamburg, Berlin, Stuttgart, Frankfurt, Reutlingen, Bremen, Augsburg, Landshut ve Gelsenkirchen Derneklerinin temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dortmund Fenerbahçeliler Derneği Başkanı İsmail Çelik, Başkanımız Ali Koç ve Yönetim Kurulu´na başarı dileklerinde bulundu. Hamburg Fenerbahçeliler Derneği adına söz alan Dernek Başkanı Mustafa Çömlek ise AFDB´nin kuruluşu, işlevi ve bugüne kadarki gelişimi hakkında bilgilendirme yaptı.

Toplantının ana gündemini derneklerimiz ile yeni Yönetim Kurulumuzun tanışması, derneklerimizin geçmiş dönem faaliyetleri ve yeni projelerinin sunumu oluşturdu. Dernek temsilcilerimiz tek tek söz alıp kendilerini tanıtarak, derneklerinin kuruluşundan günümüze gelişimini anlattı. Derneklerimiz bünyelerinde yaptığı kampanya çalışmaları neticesinde hazırladıkları üyelik formlarını da Kulübümüze teslim etti.

Toplantının ikinci bölümünde ise Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan katılımcılara hitap etti. Başkanımız Ali Koç ve Yönetim Kurulu´nun selamını ileterek, Başkanımızın imzaladığı çubuklu formayı hediye eden Sevil Zeynep Becan, konuşmasında ise yeni Yönetim Kurulu´nun sürdürülebilir başarı üzerine odaklandığını ve Kulübümüzün sadece bugünü için değil, geleceğini kurtarmak üzere yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı.
Kongre Üyelik kampanyası, Çocuk Kulübü üyeliği ve özellikle uygulamaya yeni konulan Ağırlama Paketleri üzerine açıklamalarda bulunan Becan, yurtdışı derneklerimizden bu kampanyaların desteklenmesi ve yaygınlaştırılması konusunda yardımcı olmalarını istedi. Yurtdışında derneklerimizin Kulübümüzü temsil ettiğine vurgu yaparak, Fenerbahçemizin yurtdışındaki yüzünün dernekler olduğunun altını çizen Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan, yapılan her etkinlikte Kulübümüzün tanınırlığının artırılması gerekliliği üzerinde durdu.

Son bölümde dernek temsilcileri ile Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan'ın karşılıklı soru cevap şeklinde yaptığı sohbetin ardından dilek ve temennilerde bulunularak toplantı sona erdi.

Günün devamında ise katılımcılar aileleri ile birlikte bir akşam yemeğinde bir araya geldi. Fenerbahçe marşları ve müzik eşliğinde yemekler yenildi. Yemeğin ardından Yeni Kongre Üyelerimizin rozetleri Sevil Zeynep Becan ve Murat Boyraz tarafından takdim edildi.

Haberin diğer fotoğrafları

/