BASKETBOL

Başantrenörümüz Valerie Garnier ve oyuncularımızdan maç sonu açıklamalar

02 Mart 2024 Cumartesi 18:15

Başantrenörümüz Valerie Garnier ve oyuncularımızdan Kitija Laska ve Natasha Howard, Melikgazi Kayseri Basketbol’u 97-87 mağlup ettiğimiz karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.
 
Başantrenörümüz Valerie Garnier: Namağlup serimiz devam ediyor
“Öncelikle herkese desteklerinden ötürü çok teşekkür ederim. Avenida serisini 2-0 bitirmek istiyorduk. Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Açıkçası yoğun bir tempoda devam ediyoruz. Bugün Kayseri maçıyla birlikte üst üste oynadığımız 6.maç oldu. Tabii ki bu yoğun tempoda oynamak zorlayıcı olabiliyor. Bunların haricinde şimdi önümüzde fikstür bakımından bir hafifleme var ve tabii ki bugün burada galip gelmiş olmak çok önemli. Bildiğiniz gibi Salamanca’dan hemen buraya gelip oynamak kolay değil. Bunun haricinde iç sahada ve ligde de namağlup serimiz var. Bunlar tabii ki bizim açımızdan oldukça sevindirici.”

Oyuncumuz Kitija Laska: İşlerimiz daha bitmedi
“Bu dönem için tabii ki çok memnunuz, çünkü maçların hepsi galibiyetle sonuçlandı. Şimdi biraz daha dinlenme şansımız var. Bu yoğun fikstürden kısa bir süre için bile olsa çıkıyoruz. Ama tabii ki işlerimiz daha bitmedi devam etmemiz gerekiyor ve şunu söylemeliyim ki şuan ki halimizden memnunuz.”

Natasha Howard: Üzerine çalışmamız gereken noktalar var
“Evet, sonuç olarak galip geldiğimiz için mutluyuz. Açıkçası bugün sanki maç bizim için biraz daha yavaş ve daha değişik geçti. Özellikle ikinci yarı daha zor oldu, dolayısıyla üzerinde çalışmamız gereken noktalar var. Ama galip geldik, onun için memnunuz."