BASKETBOL

Başantrenörümüz Valerie Garnier ve oyuncularımızdan Final Four sözleri...

29 Şubat 2024 Perşembe 00:50

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız, Kadınlar EuroLeague çeyrek final serisi ikinci maçında İspanya temsilcisi Perfumerias Avenida’yı deplasmanda 73-67 yenerek adını Final Four’a yazdırdı. Maçın ardından Başantrenörümüz Valerie Garnier ve oyuncularımız, Fenerbahçe Televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Valerie Garnier: Maçı kazandıran en önemli unsur ikinci yarıdaki savunmamızdı
“Final Four’da olduğumuz için çok mutluyuz. Zor bir atmosferde çok zor bir maç oynadık. Maçı kazandıran en önemli unsur ikinci yarıdaki savunmaydı. Bu konulardan memnunum.
Genele baktığımız zaman çok iyi EuroLegaue sezonu geçirdik ama daha bitmedi. Önümüzde çok önemli EuroLeague maçları var. İyi sezonu kupayı kazanarak, taçlandırmamız lazım. EuroLeague maçları öncesi ligde play offlar başlıyor. Oraya da konsantre olmamamız gerekiyor.”

Kaptan Alperi Onar: Son şampiyon olarak tekrar Final Four’dayız
‘’Evet gerçekten bu seri bizim için çok önemliydi. Hem FinalFour’a tekrar katılma açısından hem de Emma’nın sakatlığı ve üzerine gelen hastalıklar nedeniyle.  Avenida deplasmanı gerçekten çok zorlu bir deplasman. Takım olarak bu karşılaşmada çok iyi mücadele ettik. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Son şampiyon olarak tekrar Final Four’dayız. Şimdi yeniden öncelikle lige odaklanacağız ve sonrasında hedefimiz adım adım şampiyonluk olacak.’’ 
 
Oyuncumuz Napheesa Collier: Mutlu ve heyacanlıyım
‘’Çok mutluyum ve çok heyecanlıyım.  Burada çok iyi bir atmosfer vardı. Kazandığımız için mutluyuz.’’ 
 
Oyuncumuz Nikolina Milic: Bugün bir başarı elde ettik ama daha bitmedi
‘’Açıkçası şu an çok duygusalım. Hedefimiz tabii ki buydu ama burada da durmayacağız. Biz takımımıza güveniyoruz. Bugün de açıkçası çok mutluyum ve çok gururluyum.  Takım arkadaşlarımı da  çok tebrik ediyorum ama  dediğim gibi biz burada durmayacağız, biz bu işin sonuna kadar gidebilecek kapasiteye sahibiz. Dolayısıyla evet bugün bir başarı yakaladık ama daha bitmedi.’’