BASKETBOL

Başantrenörümüz Marina Maljkovic ve oyuncularımız, Virtus Segafredo Bologna galibiyetini değerlendirdi

25 Ocak 2023 Çarşamba 21:22

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörü Marina Maljkovic ve oyuncularımız Satou Sabally ile Kayla McBride, EuroLeague Women 11. hafta maçında Virtus Segafredo Bologna karşısında alınan 95-73’lük galibiyetin ardından açıklamalarda bulundu.

Başantrenörümüz Marina Maljkovic: Herkes gerekeni ve üstüne düşeni yapıyor

Galibiyeti değerlendiren Başantrenörümüz, “İyi bir galibiyetti. Ancak ben koç olarak tabii ki hiçbir zaman memnun olmayacağım. Evet, güzel sinyaller gösterdik. Bazı noktalarda da özellikle savunmada düştüğümüz anlar oldu ama takım halinde savunma yaptığımızı da gösterdik diyebilirim ki daha da iyi yapabileceğimize inanıyorum. Takımın skor yükünün paylaşılmış olması da bizim açımızdan iyi bir gösterge, çünkü bu bizim takım oyunu oynadığımızı gösteriyor. Bu anlamda iyi sinyaller veriyoruz.” dedi.

Bologna karşısında bugün takım oyunu sergilediğimize vurgu yapan Marina Maljkovic, “Alperi’nin eksikliğini hissediyoruz. Özellikle de Olcay faul sorununa girdiğinde… Bunu Merve ile çözmeye çalıştık ama saf bir oyun kurucu da değil kendisi. Dolayısıyla burada bazı zorluklar yaşayabiliyoruz. Ancak takımın göstermiş olduğu o takım oyunu, herkesin gerekeni yaptığı bir gerçek de var ve bizim için çok sevindirici. Herkes gerekeni ve üstüne düşeni yapıyor, en önemlisi takım olarak yapıyor. Bu da memnun edici.” diyerek sözlerini noktaladı.

Satou Sabally: Takım olarak çok iyi oynadık

Takım olarak çok iyi oynadık. Özellikle savunmada herkes çok iyi performans gösterdi. Bugün 95 sayı atmamızın sebebi de aslında savunmadan gelen fast break sayıları. Dolayısıyla o savunma direnci de artınca bize tamamıyla enerji veriyor ve bu skora yansıyor.”

Kayla McBride: Savunmadan ve hızlı hücumlardan beslendiğimiz ikinci yarıda daha fazla enerji verdik

İyi bir maçtı ama özellikle ikinci yarıda göstermiş olduğumuz performans bizim kendi kimliğimizi yarattığımız performanstı. Savunmadan ve hızlı hücumlardan beslendiğimiz ikinci yarıda daha fazla enerji verdik. Dolayısıyla ilk yarıya oranla ikinci yarıda şutlarımızı da bulduk. Savunma enerjisiyle beraber ritme girdiğimizi hissediyorduk. Bu anlamda ikinci yarı bizim için çok memnun ediciydi. Artık sıradaki maça bakacağız."