BASKETBOL

EuroLeague Women’da 'haftanın maçı' olma özelliği taşıyan mücadeleyi kazanan taraf Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız oldu

07 Aralık 2022 Çarşamba 21:01

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız, EuroLeague Women A Grubu 5. hafta maçında Çek Cumhuriyeti temsilcisi ZVVZ USK Praha’yı konuk etti. Takımımız, Fenerbahçe Metro Enerji Salonu’nda oynanan, normal süresi 69-69 tamamlayan ve uzatma periyotuna giden mücadeleden 82-72 galip ayrıldı.

Alina Iagupova; 25 sayı, 5 asist, 3 ribaundla maçın MVP’si oldu.

EuroLeague Women’da haftanın maçı olma özelliği taşıyan bu mücadeleyi kazanan Potanın Kraliçeleri, böylece EuroLeague Women’da galibiyet serisini üç maça çıkardı.

Mücadeleyi Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş ile Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımımızın oyuncuları da takip etti.

Fenerbhaçemiz karşılaşmaya Kayla McBride, Olcay Çakır Turgut, Kiah Stokes, Alina Iagupova ve Emma Meesseman beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk basketi Alina’dan geldi (2-0). Brionna Jones ve Conde’yle 2-4’lük üstünlüğü yakalayan Prag karşısında Alina’yla yeniden skor üstünlüğünü eline alan Takımımız 6-4 öne geçti. Devamında 8-0’lık bir seri bulan konuk takım 6-12’yi buldu. Ekibimiz, rakibin serisine Alina’yla nokta koyarken (8-12), Çekya temsilcisi Maria Conde’yle skor avantajını korudu (12-17). Pota altını Brionna Jones’la oldukça etkili kullanan konuk takım farkı çift hanelere çıkardı (12-23). Çeyrekte son 1 dakikanın içine girilirken kenardan gelen Olivia Epoupa ve Natasha Howard’ın 6-0’lık serisiyle bir reaksiyon gösteren Takımımız, ilk periyotu 18-23’le tamamladı.

Howard’ın çember altı isabetiyle ikinci çeyrekte perdeyi açan Ekibimiz, farkı 3 sayıya kadar düşürdü (20-23). Oblak’ın dış atışıyla bir ritim yakalayan ZVVZ USK Praha, Alyssa Thomas ve Brionna Jones’la 22-30’u buldu. Çeyrekte ilk beş dakikayı 24-34’le önde geçen taraf konuk takım olurken, devamında Natasha Howard’ın 5-0’lık serisiyle Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız skoru 30-36’ya getirdi. Bu skor rakip takıma mola aldırırken, mola dönüşünde Kayla McBride ve Alina Iagupova gibi iki skorer ismiyle farkı eriten Takımımız, skora denge getirdi (40-40). Soyunma odasına 42-44 önde giren taraf konuk ekip oldu.

Brionna Jones ve Kayla MacBride’ın karşılıklı isabetiyle başlayan üçüncü çeyrekte ilk dört dakikanın sonunda skor 45-55’e geldi. Her iki takımın da hücumlarından eli boş döndüğü maçın üçüncü çeyreğinde son 5 dakikalık bölümde Natasha Howard, Olivia Epoupa ve Kayla McBride’yla üretken bir görüntü çizen Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız final periyotuna 51-55’le girdi.

Valeriane Vukosavljevic ve Maria Conde’yle çeyreğe iyi başlayan ZVVZ USK Praha, skoru 56-65’e taşıdı. Farkın 9 sayıya (56-65) kadar çıktığı çeyrekte harika bir geri dönüşe imza atan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız; Olivia Epoupa, Alina Iagupova, Emma Meesseman ve Natasha Howard’la farkı eriterek maça ortak oldu (65-65). Harika savunma hamleleri yaptığımız çeyrekte son 2 dakikanın içine girilirken Iagupova’nın sayılarıyla skor üstünlüğünü eline alan taraf Fenerbahçemiz oldu (69-67). Büyük çekişmeye sahne olan çeyrekte Brionna Jones’un isabetiyle skor 69-69’a gelirken, maçın normal süresi de bu skorla tamamlandı ve uzatma periyotuna gidildi.

Uzatma çeyreğinde agresif bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız, skorerleriyle sonuca gitti ve parkeden 82-72 galip ayrıldı.

Skor dağılımımız: Iagupova 25, McBride 20, Howard 16, Meesseman 9, Epoupa 8, Alperi 2, Olcay 2.

Karşılaşmanın istatistiklerine ulaşmak için tıklayınız.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar

Basın Fotoğrafları