BASKETBOL

Genel Menajerimiz Derya Yannier’den açıklamalar

25 Mayıs 2024 Cumartesi 20:53

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımızla birlikte Berlin’de bulunan Genel Menajerimiz Derya Yannier, Fenerbahçe Televizyonu’na konuştu.

Final Four’da olmanın önemine vurgu yapan Yannier, “Her zaman söylediğim gibi burada olabilmek her şeyden önemli. Camiamızın ve taraftarlarımızın bunun değerini bildiğini düşünüyorum. 2014-15 sezonundan başlayan süreçte üst üste 5 sezon Final Four yapılması çok çok önemliydi. Zeljko Obradovic ile bu başarı yakalanmıştı fakat o günlerde insanlar bunun kıymetini biraz algılayamayabiliyor, kolay olduğu sanılıyordu ancak senelerce tekrar buraya gelebilmek için ne kadar uğraşıldığını, ne kadar yatırımlar yapıldığını ve sabredildiğini görüyoruz. Dolayısıyla burada olmanın kıymetini bilmek lazım.” dedi.

Panathinaikos Aktor ile oynadığımız maçı da değerlendiren Derya Yannier, “Dün açıkçası istediğimiz gibi oynayamadık. Bu takımın potansiyelinin çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Biraz standartımıza yakın oynasaydık farklı bir maç olurdu. Farklı farklı sebeplerden dolayı normal sezon görüntümüzün biraz uzağında kaldık.” ifadelerini kullandı.

Sezon içinde yapılan Koç değişikliğine ve yapılanmaya değinen Yannier, “Senin de dediğin gibi sezon ortasında bir koç değişikliği ile buraya geldik. Sarunas Jasikevicius geldikten sonra takımın momentumu çok yukarı doğru ivmelendi. Bundan sonrası için önümüzdeki seneleri hep beraber planlamaya çalışacağız. Zaten Sarunas Jasikevicius geldiği günden beri bu sezon en iyi sonucu almaya çalışırken, bir yandan da önümüzdeki dönemin planlarını yapmaya çalışıyorduk. Somut adımlarla bunun üzerine koyarak inşa etmeye çalışacağız. Her sene tekrar burada olmaya çalışacağız. En önemli hedef burası olacak. Önümüzdeki senelerde inşallah burada olursak, bunun üzerine bir iki adım daha nasıl koyabiliriz, bu kupayı bir kez daha nasıl müzemize getirebiliriz. Bunun için hep beraber çalışıyor, olacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.