BASKETBOL

Yöneticilerimizden şampiyonluk sözleri

13 Haziran 2022 Pazartesi 23:48

Erkek Basketbol Takımımızın kupa zaferinin ardından Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan ile Yöneticilerimiz Sertaç Komsuoğlu, Mustafa Kemal Danabaş, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş ve İlker Dinçay, şampiyonluğa dair şöyle konuştular:

Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan:

“Çok mutluyuz. Şampiyonluk yaşamayı çok özlemişiz. Bu sezon sonunda basketbolla başladık diyelim, inşallah önümüzdeki sezonda diğer şubelerimizle futbol dahil olmak üzere bu şampiyonluk sevincini hep beraber milyonlarca taraftarımızla yaşarız. Tüm takımı tebrik ediyorum. Sertaç Beyi tebrik ederim. Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah hep bu şekilde şampiyonluk sevinci yaşayalım. Çok çok mutluyum. Hayırlısı olsun, seneye inşallah diğer kupaları da kaldıralım.”

Fenerbahçe Beko’dan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Sertaç Komsuoğlu: 

“Öncelikle bu güzel şampiyonluk için teknik heyet ve oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Çok zor bir sezondu. Euroleague’de Fenerbahçe’nin yeri olan play offlarda ve Final Four’da yer alamadık. Çok üzüldük ama taraftarımız yine de bizi lig play offunda desteklediler, yanımızda oldular. Daha yapacak çok işimiz var. Yorucu ve zorlu bir sezonu bitirdik ama bu kupaya, şampiyonluğa ihtiyacımız vardı. Çok mutluyuz.

Bir teşekkürü de Başkanımız Sayın Ali Koç ve Yönetim Kuruluna iletiyorum. Kendileri sezon boyunca her zaman bu takımın yanında oldular. Bu takıma inandılar ve güvendiler. Bir teşekkürü de ailem gönderiyorum. Sezon boyunca en çok zamanı onlardan aldık. Onlarla geçireceğimiz vakti, takımla geçirdik. Bugün en azından bu kupayla onlardan af dileme şansımızı kazandık.  Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız ama hiçbir şey bitmiyor.

Yeni sezon. Cumhuriyetimizin 100. yılında gerek EuroLeague’de gerek ligde iddialı olacağımıza inanıyorum. İnşallah seneye taraftarlarımızı çok daha mutlu edecek şekilde sezona başlayacağız.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Mustafa Kemal Danabaş:

“Çok büyük bir emek. Bütün bir sezonun emeği bu akşam taçlandı. Basketbol takımımızı tebrik ediyorum. Teknik ekibi, idari ekibi, Sertaç Beyi tebrik ediyorum. Yolumuza devam ediyoruz. Önümüzdeki sezon bu kupalar daha da çoğalarak gelecek. Herkesin emeğine, yüreğine sağlık. Başkanımıza, Yönetimimize, camiamıza armağan olsun. Aslında benim söyleyecek bir şeyim yok. Sadece çok merak ettiğim bir şey vardı. Bu kupa Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda kalkacaktı(!) ama bu akşam burada kalktı, kimse Fenerbahçe camiasına dil uzatmasın, büyük Fenerbahçe taraftarına kimse dil uzatmasın! Kimsenin haddine değil! Herkesin emeğine sağlık.”

Yönetim Kurulu Üyemiz Özgür Özaktaç:

“Sertaç Bey söylenecek her şeyi söyledi. Bütün takımı, oyuncularımızı, teknik ekibimizi ve Yönetim Kurulu Üyelerimize tebrik ediyorum. Tüm Fenerbahçe camiasına armağan olsun. Şimdi benim kafamda bir soru var. Biz kupayı Ataşehir’e gönderiyoruz! Ama kim kaldıracak? Kupayı kaldırmaya bekliyoruz, kaldırmak isteyenleri(!) Hepimize armağan olsun. Teşekkürler.” 

Yönetim Kurulu Üyemiz Can Gebetaş:

“Kendi seyircimiz önünde kazanmış olsaydık taraftarlarımız tamamıyla bu coşkuya şahit olmuş olsa daha güzel olabilirdi ama nihayetinde oraya da bırakmamak lazımdı. Söylenecek çok fazla bir şey yok. Mutluyuz. Önemli bir sezonun ardından şampiyonluk kupasıyla en azından sezonu kapatarak Final Four’daki üzüntünün bir nebze giderilmesini bu takım sağlamış oldu. Artık önümüzdeki sene Cumhuriyetimizin 100. yılında hem futbolda hem basketbolda hem de diğer branşlarda ve Fenerbahçe mücadele ettiği her yerde zaten en tepeye, şampiyonluğa oynar. Umarım başarıların devamı gelecektir. Teşekkür ederim.”

Yönetim Kurulu Üyemiz İlker Dinçay:

“Çok önemli, çok değerli bir kupa ve çok önemli bir rakipten aldık. Çok uzun ve artık sezonun sonunu getirdik, bütün turnuvalar vs. her şey bitti. Biz bu kupayı çok istedik. Aslına bakarsanız camianın ayağa kalkması için bence birçok kupanın öncüsüdür bu kupa. Tüm emek verenlere teşekkür ederim. Doğru kişilere doğru cevapların da gittiğini düşünüyorum. Bu kupayı, burada almamız da çok kıymetliydi. Çok güzel mesajlar da gitti. Kupa da çok değerli. Oyuncuları, teknik ekibi, Yöneticimiz Sertaç Beyi, Başkanımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum.”