BASKETBOL

Igor Kokoskov ve Edgaras Ulanovas’ın maç önü görüşleri

28 Ekim 2020 Çarşamba 09:29

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımımız, Turkish Airlines EuroLeague 6. hafta maçında yarın Maccabi Playtika’ya konuk oluyor. Maç öncesi Başantrenörümüz Igor Kokoskov ile oyuncumuz Edgaras Ulanovas'ın yaptıkları açıklamalar şöyle:

Igor Kokoskov: Maccabi çok yetenekli bir ekip. Birçok kozları var. Rakibimize çok saygı duyuyoruz. Hem uzunlarda hem de kısalarda çok etkili isimlere sahipler. Bu nedenle her iki alanı da oldukça iyi kullanıyorlar. Maccabi çok yönlü bir takım. Yetenekliler ve hem uzunlarda hem de dış atıcılarda oldukça iyi isimleri var. Özellikle iç sahada yüksek enerjiyle birlikte iyi oynuyorlar. Bu nedenle zor bir deplasman karşılaşmasının bizi beklediğinin farkında olmalıyız. Hava atışından itibaren bu zorlu maça hazır olmalı ve onların enerjisine cevap verebilmeliyiz.

Edgaras Ulanovas: Çok iyi bir takımla karşılaşacağız. Hücumda çok yetenekliler. Oldukça iyi oyuncuları var. Özellikle Wilbekin ve Dorsey şu anda çok iyi durumda. Uzunlarda da Hunter, Zizic ve Caloiaro gibi üç önemli koza sahipler. Üst üste üç yenilgi aldık ve reaksiyon göstermemiz ve geçmişti olduğundan daha iyi oynamamız gerekiyor. Zor bir karşılaşma olacağını biliyoruz çünkü EuroLeague’de kolay maç yok. Hangi takımla karşılaştığınız bir önemi yok, bu turnuvada her müsabaka zor. Onların enerjisine cevap verebilmeli ve iyi bir performans ortaya koyabilmeliyiz.