BASKETBOL

Zeljko Obradovic ile Kostas Sloukas'ın maç önü görüşleri

16 Ekim 2019 Çarşamba 11:13

Fenerbahçe Beko, Turkish Airlines EuroLeague 2019-20 sezonu üçüncü hafta maçında Kirolbet Baskonia Vitoria-Gasteiz’i konuk ediyor. Yarın Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak maçla ilgili Başantrenörümüz Zeljko Obradovic ile oyun kurucularımızdan Kostas Sloukas açıklamalarda bulundu. 

Zeljko Obradovic: "Aylar sonra salonumuzda taraftarlarımızın önüne çıkacağız. EuroLeague’de yaptığımız kötü başlangıç ve kaybettiğimiz iki maçın ardından, bu mücadelede tekrar özgüvenimizi kazanacak bir oyun oynayabilmeli ve bunun için de nasıl oynamamız gerektiğinin farkına varabilmeliyiz. İhtiyacımız olan, ilk saniyeden son ana dek savaşmak olacak. Harika bir takım yapısına sahip bir rakibimiz olacak. Baskonia hem savunmada hem de hücumda çok etkili olan bir ekip. Maçı kazanabilmek için her zaman olduğu gibi sert bir basketbol oynamalı ve mücadelenin başından sonuna dek konsantre kalabilmeliyiz."

Kostas Sloukas: "Bu sezonun iç sahadaki ilk EuroLeague maçına çıkacağız. Aynı zamanda yeni sezonun taraftarımızın önündeki ilk karşılaşması da olacak. Hiç şüphesiz, bizim için çok önemli bir maç oynayacağız. EuroLeague’de ilk iki haftada çok kötü iki yenilgi aldık ve bunları telafi etmemiz gerekiyor. Taraftarlarımızın da desteğiyle, takım olarak iyi ve sert bir mücadele ortaya koyabilmeyi diliyorum."