BASKETBOL

Başantrenörümüz Can Aksu ve oyuncularımız Beşiktaş galibiyetini değerlendirdi

18 Mayıs 2024 Cumartesi 18:44

Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ikinci maçında Beşiktaş’ı 74-63 mağlup ederek seriyi 1-1’e getiren Fenerbahçe Göksel Çelik’te, Başantrenörümüz Can Aksu ve oyuncularımız galibiyeti FBTV’ye değerlendirdi.

Başantrenörümüz Can Aksu: Hücumda da savunmada da çok iyiydik

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, ilk maçta gerçekten kötü oynadık. Hem hücumda hem de savunmada hiçbir şey yapamadık. Biz normalde 66 sayıda kalan bir takım değiliz. Ancak bu hafta çok iyi çalıştık. Eksiklerimizi gördük, analizlerimizi iyi yaptık. Bugün de oyuncularım istediğim her şeyi yaptılar. Hücumda da savunmada da çok iyiydik. En büyük sevincimiz tabii ki seriyi kendi evimize taşımak oldu. Dün bir fotoğraf paylaşmıştım, ‘O kupa buraya gelecek’ diye. İnşallah o kupa haftaya müzemize konacak. Ben taraftarımıza da inanıyorum. Onlardan rica ediyorum, lütfen, maçımıza gelsinler. Onlara bu maçta çok ihtiyacımız var. Bu galibiyeti bütün Fenerbahçe taraftarına armağan ediyorum. Başkanımıza çok teşekkür ederim. Bugün buraya bizi desteklemeye gelen Kulübümüzün yöneticilerine, 1907 Fenerbahçe Derneği yöneticilerine çok teşekkür ederim. İnşallah haftaya o kupayı kaldıracağız.

Uğur Toprak: Biz bugün burada maçı kazanacağımıza inanmıştık

İlk maçı kötü bir oyunla kaybettik. Ama dersimize çok iyi çalıştık. Biz bugün burada maçı kazanacağımıza inanmıştık. Öyle de oldu. O kupayı Metro Enerji Salonu’nda kaldıracağız ve taraftarlarımıza armağan edeceğiz. Bütün taraftarlarımıza sesleniyorum; bizi yalnız bırakmasınlar. Haydi herkes Metro Enerji Salonu’na demek istiyorum.”

Ahmet Efetürk: Bugün baştan sona üstün bir oyun ortaya koyduk

Çok mutluyum. Takım arkadaşlarımın, herkesin eline koluna sağlık. İlk maçta büyük hatalar yapmıştık. Bütün hafta bu hataları düzeltmek için çalıştık. Bugün de bu hatalardan dersler çıkardığımızı düşünüyorum. Bugün baştan sona üstün bir oyun ortaya koyduk. Şampiyonluklar kolay değil. Bu maçı kaybedemezdik. Önümüzdeki hafta kupayı evimizde kaldırmak istiyoruz. Taraftarlarımızı Metro Enerji Salonu’na bekliyorum. Büyük bir coşkuyla bizi desteklemelerini bekliyorum.”