ATLETİZM

U18 Takımlarımız, Nurullah İvak Atmalar Kupası’nda ikinci oldu

06 Mayıs 2024 Pazartesi 11:03

Bu yıl 30’uncusu düzenlenen Nurullah İvak Atmalar Kupası, Bursa Atıcılar Atletizm Sahasında 4-5 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirildi.
 
30 ilden 123 kadın ve 146 erkek olmak üzere toplam 269 sporcunun katılım sağladığı yarışmada Fenerbahçemiz U18 kategorisinde kadınlarda 5990 puanla, erkeklerde ise 6428 puanla ikinci oldu.
 
Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden’in de takip ettiği yarışlarda atletlerimizin ferdi olarak elde ettikleri dereceler şu şekilde:
 
Büyük kadınlar cirit atmada Esra Türkmen ile disk atmada Özlem Becerek birinci; gülle atmada Pınar Akyol ikinci, Aysel Yılmaz ise üçüncü oldu. Çekiç atmada da Deniz Sivridemir ikincilik elde etti.
 
Büyük erkekler gülle atmada Ali Peker birinci, Murat Gündüz üçüncü; çekiç atmada Özkan Baltacı birinci, disk atmada ise Enes Çankaya üçüncü sırada yer aldı.
 
U20 kadınlar disk atmada Zeynep Öz birinci olurken, gülle atmada ise ikincilik elde etti. Cirit atmada da İrem Batu kürsünün ilk basamağında yer aldı. U20 erkekler gülle atmada Erdem Gündemir üçüncü oldu.
 
U18 kadınlar disk atma ve gülle atmada Ahsen Cebeci üçüncü olurken, gülle atmada Serin Korucu ikinci, cirit atmada Simanur Bilgili üçüncülük elde etti.
 
U18 erkekler çekiç atmada Yusuf İslam Akyüz birinci, cirit atmada Hasan Özdemir ve Abdülkerim Akdaş, disk atmada da Umut Erdem ikinci oldu. Abdülkerim Akdaş gülle atmada ise üçüncü sırada yer aldı.
 
U16 erkekler (2009 doğumlular) çekiç atmada Cengiz Kerem Gökçe ilk sırada yer alırken; gülle atmada Yusuf Altekin, disk atmada da Gürkan Özdemiroğlu kürsünün ikinci basamağında yer aldı.
 
U16 erkekler (2010 doğumlular) Derda Burak Güleşçi, gülle atmada ve disk atmada birinci oldu ve kürsünün ilk basamağına çıktı.