ATLETİZM

Fenerbahçe Atletizm Şubemiz, Kros 1. Ligi U20-U18 Elemelerini 3 kategoride lider, bir kategoride ikinci sırada tamamladı

27 Ocak 2024 Cumartesi 16:52

Turkcell Kulüpler Kros 1.’nci Ligi U20-U18 Elemelerine 104 kadın 166 erkek toplam 270 sporcu ve 29 kulübün katılımı ile bugün Adana'da gerçekleştirildi.

Yarışlarda mücadele eden 4 takımımız, U20 kategorisini hem erkeklerde hem de kızlarda lider tamamlerken, U18 kategorisinde kızlarda birinci, erkeklerde ikinci sırayı aldı.

Ferdi yarışlarda ise sporcularımız kürsüye ambargo koydu. U18 erkek takımımız dışında tüm kategorilerde sporcularımız ilk üçe girme başarısı gösterdi.

U18 kızlar kategorisinde Elif Akçiçek birinci, Medine Nur Topçu ikinci, Belinay Akbaş üçüncü oldu. U20 kızlarda ise Edibe Yağız birinci, Ceyda Melek Pınar ikinci, Viyan Adar üçüncü sırayı aldı. U20 erkekler kategorisinde de  Ali Tunç birinci, Kiyasettin Kara ikinci oldu.

Amatör Şubeler Sorumlumuz Fikret Çetinkaya, Atletizm Şube Sorumlumuz İhsan Özden ve Teknik Menajerimiz Hakan Beceren yarışları yerinde takip ettiler. 

Takımlarımız iki kademe daha sürecek lig yarışında tüm kulvarlarda şampiyon tamamlamak için mücadelesini sürdürecek.

Yarışmaların sonraki etabı 6 Mart'ta Kocaeli’nde finali ise 16 Mart'ta Antalya'da yapılacak.
 

Basın Fotoğrafları