Futbol Şubesi > Altyapı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- GENÇLİK GELİŞTİRME PROGRAMI İDARİ VE TEKNİK KADROSU
- GENÇLİK GELİŞTİRME PROGRAMI
- 21 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- 19 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- 17 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- 16 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- 15 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- 14 YAŞ ALTI GENÇ TAKIMIMIZ
- SAĞLIK HEYETİ
- İLETİŞİM BİLGİLERİ
 

 

GENÇLİK GELİŞTİRME PROGRAMI

• AMAÇ :


Fenerbahçe Spor Kulübünün amacı; sporun hedefinin bireyler ve toplumlar arası evrensel boyutlarındaki sevgi, kardeşlik kavramını benimsetmek ve Fair Play ilkelerine bağlı, saygılı, kültürlü ve yetenekli genç sporcularımızı müsabakalara katılımları için gerekli çağdaş eğitimin verilerek kulübümüze ve Türk Futboluna kazandırılmasıdır.

Bu amaç çerçevesi içerisinde, Gençlik Geliştirme Programı çalışmalarına; felsefik bir yaklaşımla başlayarak ve bu felsefenin rehber niteliğinde Fenerbahçe Spor Kulübünün temelini oluşturduğunu ve başarıya ulaşabilmemizde en önemli basamak olduğu bilincinin anlatılması ana hedefimizdir.

Bu temel olgu ve yaklaşımlar içersinde; "Büyük futbolcuların hedefleri vardır, diğerlerinin arzuları" felsefesi ile geleceğe yönelik, başarılı genç sporcularımızın yetiştirilmesi çalışmaları, Fenerbahçe Spor Kulübü gibi büyük bir kuruluşun vizyonu olduğunu vurgulamaktadır.

Bu felsefik yapıda, yetenekli genç oyuncularımızın, profesyonel futbolcular olarak yetiştirilmesinde ve bu yapılanma içerisinde ki süreçte vizyon felsefemizi koruyarak bu faaliyetleri sağlamak ve Fenerbahçe Spor Kulübünün felsefik vizyonunu, güçlü misyonunun ve kulübün teknik yapısı özelliğinin birbiriyle koordineli çalışmasıyla  alınacak sonuçlarla;

- Gözlem, Teknik, Sağlık ve Profesyonel bir organizasyon yapısıyla, beceri ve motivasyonu sağlayarak, Genç Oyuncuların A Takıma yükselmesini sağlamak.

- Genç yeteneklerin yetişmesinde kamuoyunun güvenini kazanmak.

Gençlik Geliştirme Programımızın öneminin; gençlerimizin futbola kazandırılmasın da Fenerbahçemiz ve ülkemiz futbolu adına ne kadar önemli olduğuna inandırmak temel prensip ve politikamızdır.

 

HER ŞEY BÜYÜK FENERBAHÇE İÇİN,
HER ŞEY BÜYÜK FENERBAHÇE'NİN GELECEĞİ İÇİN...