Futbol Şubesi > A Takımı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Takım
- Teknik Kadro
- Eski Takım Kadroları
- Maçlar
 

 

7.2.2018
Idriss Carlos Kameni: "Turu geçmek önemliydi"
Profesyonel Futbol Takımımızın Kamerunlu kalecisi Idriss Carlos Kameni, Akın Çorap Giresunspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. Turu geçmenin önemine değinen Kameni, Ziraat Türkiye Kupası yarı finalindeki Fenerbahçe-Beşiktaş eşleşmesiyle ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

İlk olarak maçı değerlendiren Kameni, “Ortalama olarak değerlendireceğimiz bir maç çıkardık. Önemli olan turu geçmekti ve bunu da başardık. Geçen hafta sonu oynadığımız maçı göz önünde bulundurursak, o maçın ardından böyle bir maç oynamak, hem de sakat oyuncularımız varken kolay değildi. Sahaya çıkan oyuncularımız yetenekliler ve o yüzden bu takımdalar. Ellerinden geleni yaptılar ve bu skoru aldık” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalindeki Fenerbahçe-Beşiktaş eşleşmesiyle ilgili de konuşan Kameni, “Futbolun güzelliği zaten böyle maçlardır. Küçük yaşlardan beri futbolun içindeyiz. Futbolu böyle duygu yoğunluğu yüksek maçlar görebilmek, bu atmosferleri yaşayabilmek için oynuyoruz. Küçük yaşlardan beri bu heyecanı yaşamak isteriz. Öyle bir maç olacak. Büyük ve güzel maç olacak. Ama önümüzde bizi bekleyen Başakşehir maçı var. Önce o maça hazırlanacağız. Daha sonra günü geldiğinde Beşiktaş’la oynayacağımız kupa maçının hazırlıkları da başlayacak. İki maçlı eleme sistemiyle oynayacağız. O yüzden durum farklı gelişebilir. Ligde onları yenmeyi başarmıştık. Şimdi hocamız bizi kupada da en iyi şekilde hazırlayacaktır. Turu geçen taraf biz olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.