Futbol Şubesi > A Takımı > Ana Sayfa   www.fenerbahce.org ana sayfasına git
 
- Takım
- Teknik Kadro
- Eski Takım Kadroları
- Maçlar
 

 

7.2.2018
Aatif Chahechouhe: "Kupayı kazanmak istiyoruz"
Akın Çorap Giresunspor karşısında Takımımıza galibiyeti getiren golü kaydeden Faslı futbolcumuz Aatif Chahechouhe, turu geçmenin önemine değindi. Kupayı kazanmak istediklerine vurgu yapan Aatif, Beşiktaş’la yapacakları maçları kazanacak kapasitede olduklarını söyledi. Haftasonu oynanacak Medipol Başakşehir maçıyla ilgili de konuşan Aatif, “Sanki final maçı oynuyormuş gibi tüm mücadelemizi sergileyeceğiz” dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Aatif Chahechouhe maçla ilgili, “Kolay maç değildi. Rakibimiz Alanyaspor ve Başakşehir gibi takımları eledi. Bu akşam da karşımızda iyi bir takım gördük. Kupada başarılı işler yapmış bir takımla karşılaştık. Önemli olan kazanmaktı. Özgüvenimizi yukarı taşıyabilmek açısından kazanmak önemliydi. Adımızı yarı finale yazdırmak istiyorduk, bunu da başardık. Kupa da bizim için önemli bir hedef. O yüzden turu geçmek önemliydi” değerlendirmesini yaptı.

Yarı finaldeki Beşiktaş eşleşmesini de değerlendiren Aatif, “Yarı finaldeyseniz sizi büyük takımlar bekliyordur. Kupaların, yarı finallerin, finallerin özelliği budur. Biz bu kupayı kazanmak istiyoruz ve bu yolda da büyük takımları elemek mecburiyetinde olduğumuzu biliyoruz. Beşiktaş’la oynayacağız. Büyük ve zorlu bir rakiple oynayacağız. İki zor maç bizi bekliyor. Hem içeride hem de dışarıda kazanacak kapasitedeyiz. Yapmamız gereken sahaya çıkıp mücadelemizi göstermek. Kupayı müzemize getirmek için tüm çalışmamızı göstereceğiz” diye konuştu.

Son olarak ligde oynanacak Medipol Başakşehir maçıyla ilgili konuşan Aatif, “Bu hafta sonu büyük bir maç bizi bekliyor. Geçtiğimiz hafta biraz şanslıydık. Beraberlikle ayrılmamızın ardından tüm rakiplerimiz ya berabere kaldılar ya da mağlubiyetle ayrıldılar oynadıkları maçlardan. Sanki önümüze ikinci bir şans çıktı. Bu şansı iyi değerlendirmek istiyoruz. Mücadele etmek son derece önemli olacak. Başakşehir deplasmanından galip ayrılma kapasitemiz var. Sahaya çıkıp sanki final maçı oynuyormuş gibi tüm mücadelemizi sergileyeceğiz. Sonraki dönemde yine maç maç bakarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Pazar günü o maçtan galip ayrılabilmek için her şeyimizi sahaya yansıtacağız” ifadelerine değindi.