Halep'te dostluk kazandı: Al İttihad 2 - 2 Fenerbahçe

03 Nisan 2007 Salı

Halep Olimpiyat Stadı törenler ile açıldı. Fenerbahçemiz de bu organizasyonda Al İttihad takımı ile bir dostluk maçı yaptı. Fenerbahçemiz 56 yıl önce de Suriye ile bir dostluk maçı yapmıştı. Stadın açılış töreninde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye Devlet Başkanı Başar el-Esad, Başkanımız Aziz Yıldırım ve Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

Beşşar Esad ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 20.45'te stada gelerek açılışı, sembolik futbol toplarıyla yaptılar. Daha sonra tribünleri birlikte selamlayarak protokoldeki yerlerini aldılar.

Başbakan Erdoğan, açılış nedeniyle Fenerbahçemizin Halep'in Al İttihad takımıyla yaptığı özel maçı eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte izledi.

Maçı Suriye Başbakanı Muhammed Naci Otri ile çok sayıda Suriyeli bakan ve bürokrat da izledi.

Maç başlamadan önce Başkanımız Aziz Yıldırım, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a isimleri yazılı birer Fenerbahçe forması hediye etti.

Maç başlamadan önce folklor gösterileri ile küçük futbolcuların topla yaptıkları gösterilerin yanı sıra, dans ve bale, ışık gösterileri yapıldı.

Tribünler, Türkiye ve Suriye bayrakları ile donatıldı. İki grup büyük ölçülerdeki Türkiye ve Suriye bayraklarını taşıyarak protokol tribünü önünde buluşurken, sarı-lacivert ile kırmızı-beyaz balonlar uçuruldu. Ayrıca havai fişek gösterileri yapıldı. Gösterilerin ardından sahaya çıkan oyuncularımız, tribünlerdeki seyircilere çiçek attılar.

75 bin kişilik Halep Olimpiyat Stadı'nın, şehrin Fenerbahçe'ye olan ilgisi nedeniyle maçtan 3 saat önce tamamına yakını doldu. Maç başladığı sırada, stadın tamamı doldu ve 10 binlerce seyirci dışarıda kaldı..

Stat çevresinde ve içinde yaşanan yoğun izdiham nedeniyle oyuncularımız ve yöneticiler stada yaklaşık 2 saat geç girebildiler. Bu nedenle 19.30'da başlaması planlanan karşılaşma saat 20.30'da başladı.
Fenerbahçe yönetiminin ve bazı eski futbolcularının da katıldığı açılışa kafilemizde, sakatlıkları süren Appiah, Lugano, Ümit ve Rüştü'den yoksun geldi.

Öte yandan bugün öğlen saatlerinde Teknik Direktörümüz Arthur Zico, yardımcı antrenörümüz Coimbra ile birlikte Halep kalesini gezdi.


AL İTTİHAD - FENERBAHÇE: 2-2

İlk 11'ler:
Al İttihad: Karker, Baghiri Tara, Muhammed Homsi, Mionel Neşet, Haydar Abdülcabbar, Anatoli, Mahmut, Yahya, Muhammed Ateş, Abdül Aga, Nassarin.

Fenerbahçe: Volkan, Önder Turacı, Can Arat, Edu, Uğur Boral, Mehmet Yozgatlı, Selçuk, Kemal, Tuncay, Deivid, Semih.

Goller: Dk. 8 Abdül Aga (Al İttihad), Dk. 12 Semih (Fenerbahçe), Dk. 86 Dumito (Al İttihad), Dk. 88 Deniz (Fenerbahçe)


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar