Cenk Renda: Hala tüylerim diken diken

16 Kasım 2018 Cuma

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Menajeri Cenk Renda, Olympiakos galibiyetinin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Oyuncuları tebrik eden ve bugünkü galibiyetin ayrı bir anlamı olduğunu belirten Renda, “Çok güzel bir galibiyet hala tüylerim diken diken. Böyle galibiyetler daha anlamlı oluyor. Bugün oyunculara ayrı bir tebrik göndermek istiyorum. Çünkü; Vesely bizim takımın önemli bir oyuncusu ve Vesely’den yoksunduk. Yeni transferimiz Erick Green de bir rahatsızlık geçirmişti. Soğuk algınlığı. Ama her zaman bunu söylüyorum o kadar karakterli bir takım ki herkesin bu takımda yaşamasını isterdim. Hepsi yüreğini ortaya koydular ve bu salondan galibiyetle çıkmak o kadar kolay değil. Aynı zamanda seyirciyi de susturdular. Müthiş bir galibiyet. Şu son topa da kalmazdı o üçlüğü yemeseydik ama sağlık olsun. Sonuna kadar, analarının ak sütü kadar helal olsun. Camiamıza hayırlı olsun galibiyet. Güzel bir hafta sonu geçireceğiz. Uzun bir aradan sonra dinlenebileceğiz. Güzel ne diyim, iyi ki Fenerbahçeliyim!” ifadelerini kullandı.

Kostas Sloukas’ın muhteşem performansı hakkında da konuşan Cenk Renda, "Kostas bir ilki başardı. Bu salonda seyirci de biraz kendisine kötü davranıyordu fakat bugün maçın başında alkışladılar. Kostas’a bu moral oldu ve onun da bugün harika oynaması benim için ayrı parantez açılması gereken bir olay. Kaptanımız Melih Mahmutoğlu'nun da bugün kritik üçlükleri var. O da kalitesini gösterdi. Bu da beni sevindiren başka bir olay oldu. Ama bugün diğer oyuncular da herkes müthiş mücadele yaptılar. Maçı kazanmayı hakettik. Hakemler de güzel bir yönetim gösterdiler. Bu kadar beklemiyordum çünkü bu salondaki atmosferi siz de yaşadınız. Hayırlı olsun camiamıza. Güzel bir hafta sonu geçireceğiz.” dedi.