1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu

09 Ekim 2018 Salı

1907 Fenerbahçe Derneği, Türkiye Tekerlekli Sandalye Süper Lig takımlarından 'Engelli Yıldızlar Takımı'na isim sponsoru olarak liglere giriş yaptı.

Engelli sporlarına ' basketbol branşıyla' dahil olan 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenen lansmana Başkanvekilimiz Semih Özsoy, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Fethi Pekin, Metin Şen, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic ile 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin, 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Yüksel ve 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü Onursal Başkanı Gönenç Gürkaynak katıldı. Lansmanda bir de barkovizyon gösterisi izlendi.

Başkanvekilimiz Semih Özsoy: Emeği geçenleri tebrik ediyorum

1907 Fenerbahçe Derneği ile Engelli Yıldızlar Takımı arasında gerçekleştirilen isim sponsorluğu lansmanının ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Başkanvekilimiz Semih Özsoy, “Mutlu ve tebrik edilmesi gereken bir gün. Ruşen Başkan nezdinde bütün 1907 Fenerbahçe Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Bizim bünyemizde olmayan bir branş ancak olması da gereken bir branş. Bence her spor kulübünün yapması gereken fakat bizim şu andaki eksikliğimiz. Tamamen kendi bünyelerinde böyle bir şey yapmaları hakikaten çok hoş. İnşallah bu bir başlangıç olur. Dolayısıyla bu öteki kulüplere örnek olduğu gibi bizim kendi kulübümüze de örnek olur. İnşallah başarılarını birlikte kutlarız ve hep birlikte destekleriz. Bizim bünyemizde olması hoş bir şey ama olmasa bile 1907 Derneği’nin bizimle böyle bir şeyi paylaşması da, Sayın Zeljko Obradovic’i davet etmeleri ve onun katılması da güzel oldu. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum, herkese teşekkür ediyorum. İnşallah kazanılan başarıları hep birlikte kutlarız.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasını yapan 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanı Ruşen Çetin, “Taraftarlarımızla beraber yazılı ve görsel medyanın da bu alana ilgi göstermesi takım ve bireysel bazda oynanan engelli sporlarına maddi ve manevi anlamda daha fazla desteğin gelmesine, engelli vatandaşlarımızın spora teşvik edilmesine vesile olacağını düşünüyoruz. Müsabakaları, sonuçları ve fikstürü gibi bilgiler resmi sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan düzenli olarak paylaşacağız. Taraftarlarımızı, 13 Ekim Cumartesi günü başlayacak maçlara davet ediyoruz. Sözlerime son verirken 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Basketbol Takımı’nın ortaya çıkmasında önemli katkılar sağlayan değerli sponsorlarımıza teşekkür ediyor, desteklerinin sürmesini temenni ediyorum. Ayrıca bu organizasyonda bizden desteklerini esirgemeyen iş ortaklarımıza da teşekkür ederiz. Bir özel teşekkür de Sayın Zeljko Obradovic’e; çünkü projeyi anlattığımız ilk günden itibaren ilgisini esirgemedi ve yoğun programına rağmen aramıza katıldı. Sayın Obradovic, size çok teşekkür ediyor, yeni sezonun yine başarılarla geçmesini hepimiz adına temenni ediyorum. Son olarak altını çizmek istediğim şey şu; kulübe uzun süre gönülden destek veren sevgili Gönenç Gürkaynak’tan bahsedeceğim. Sevgili Gönenç, bu branşa inanan, güvenen, kaynaklarını seferber eden, maçları kaçırmayan tam bir tekerlekli sandalye basketbol tutkunu. Sevgili Gönenç’e de tutkusu, inancı ve desteği için teşekkürler.” dedi.

Ardından söz alan 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Yüksek de, “Sayın Federasyon Başkanım, büyük koç Zeljko Obradovic, basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. 1988 yılından bu yana tekerlekli sandalye basketbolu ile ilgilenen ve devamlı hizmet eden bir dava adamıyım. Türkiye, tekerlekli sandalye basketbolu açısından dünyanın zirvesinde diyebilirim. 15 sene önce başlayan bir hayal bizimkisi. Bugün çok mutluyum, tarifi zor bir mutluluk yaşıyorum. Fenerbahçe gibi büyük camianın içerisine giriyoruz. O nedenle çok ama çok mutluyum. Biz, bugün bir rüyayı gerçekleştirdik. 1907 Fenerbahçe Derneği, rüyamıza ortak oldu. Yaklaşık 1 aydır 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Spor Kulübü’nün birleşmesi için çalışmalarımızı yürüttük. Başta Ruşen Bey'e, Rıfat Bey’e, Gökhan Bey’e çok teşekkür ediyorum. Gece gündüz bu birleşme için çalıştılar. 1907 Derneği’nin bütün yöneticilerine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Törende kısa bir konuşma yapan 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü Onursal Başkanı Gönenç Gürkaynak ise, “1907 Derneği’ne ve Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür ederim. Yeni yönetimle beraber mevcut yönetim bence doğrusunu ve Fenerbahçe’ye yakışacak olanı yapmaya başladı. 1907 zaten Fenerbahçe’nin hayatında güzel şeylerin olmasına vesile olan ve bunun için yürütülen bir dernek. Koç Obradovic’in de bugün burada olması bizler için çok önemli, ayrıca teşekkür etmek isterim.”  şeklinde bir açıklamada bulundu.

1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü Takım Kaptanı İbrahim Yavuz, “Bizim görevimiz, kutsal formamızı ve renklerimizi zirveye taşımak olacak. Bunun için mücadele edeceğiz. Bugün bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.” dedi.

Törenin sonunda 1907 Fenerbahçe Derneği ile 1907 Fenerbahçe Engelli Yıldızlar Kulübü yöneticileri ve sporcuları, objektiflere poz verdi. 

Fotoğraflar: Burak Saltık


Haber ile ilgili diğer fotoğraflar


Basın fotoğrafları

1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu 1907 Fenerbahçe Derneği ’Engelli Yıldızlar Takımı’na isim sponsoru oldu