Genel Sekreterimiz Sevil Zeynep Becan’dan Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günü Mesajı

20 Eylül 2018 Perşembe

Dünya Fenerbahçeli Kadınlar Günümüz hepimize kutlu olsun.

Bu çok anlamlı ve önemli günün hikâyesi şudur;  20 Eylül 2011, çok ağır bir süreç olan 3 Temmuz kumpas sürecinin içerisindeyken, TFF’nin seyircisiz oynama cezası dolayısıyla kadınlarımızın, çocuklarıyla birlikte topyekûn stadımıza geldiği bir haykırış günü olmuştu. Çünkü aslında, takıma tezahürat yapmanın ötesinde bir direniş gösterildi.

Fenerbahçe Camiası çok ağır saldırı altındaydı; dolayısıyla 20 Eylül gerçekten direnişin sembolü oldu ve bu gün de tüm Dünyada kutladığımız Dünya Fenerbahçeli kadınların günü haline geldi.

Tabii ki; bu günün anlamı çok derin ama şunu da söylemek lazım, mücadelenin tamamen bu güne sıkıştırılması da haksızlık olur.

Hatırlayacak olursak, Anıtkabir yürüyüşleri, Cadde yürüyüşleri, Çağlayan nöbetleri ve Adalete Fener Yak Kampanyası’nın da ötesinde sosyal medyada mücadele veren Fenerbahçeli kadınlar, TV ekranlarında, kongrelerimizde korkusuzca yapılan kumpası haykırdılar ve onları da buradan saygı ve sevgiyle selamlamak gerekir. Hepsine, tekrar tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

20 Eylül bizim için çok önemli ve anlamlıydı. Bu mücadele ve desteği veren kadınlarımızdan şunu rica etmek istiyorum; lütfen Fenerbahçemize desteklerini devam ettirmekten hiç geri durmasınlar. Biz yönetim olarak, önümüzdeki dönemlerde kadınlarımızın öncülük yapacağı projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Orada da desteklerine çok ihtiyacımız olacak.