Turhan Şahin: Atletlerimiz Fenerbahçe ruhuyla yarıştı

16 Ağustos 2018 Perşembe
Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, erkek ve kadın atletizm takımlarımızın Süper Lig final etabında elde ettiği başarıyı, “Atletlerimiz Fenerbahçe ruhuyla yarıştı.” şeklinde değerlendirdi.

Kupa ve madalya seremonisinin ardından Fenerbahçe Televizyonu’na konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, “Uzun senelerdir bu şampiyonluğu bekliyoruz. Sonunda şampiyon olduk.  Bu şampiyonluğun en güzel tarafı, kuvvetli bir rakibi geride bıraktık. ENKA Spor Kulübü, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nı kazanmış bir kulüp. Diğer taraftan da, atletizm takımımızın yüzde 60’ı genç ve yıldız sporculardan oluşuyor. Dolayısıyla bu şampiyonluk büyük bir anlam taşıyor. 20 ayrı branşta yarışan spor kategorisinde 20 branşı organize edip şampiyonluğa ulaşmak büyük bir başarıdır. Bu başarıya ciddi çalışmalarımızın sonunda ulaştık. Altyapıdan gelen yıldız ve genç kategorilerindeki atletlerimiz bu yarışlarda çok başarılı oldu. Atletlerimiz gerçek anlamda Fenerbahçe ruhuyla yarıştı. İnşallah önümüzdeki sene Avrupa Şampiyonu da olacağız. Bu başarıyı bize kazandıran başta Fikret Çetinkaya olmak üzere şube kaptanımız Gürsel Özyurt’a, bu işe destek olan Yönetim Kurulu Üyelerimize çok teşekkür ederim. Benim için çok anlamlı bir yarış; çünkü ben bu şubeden yetişmiş bir yöneticiyim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yönetim Kurulu Üyemiz Turhan Şahin, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Önümüzdeki yıllarda yapılacak olan olimpiyatlarda, bu kadronun içerisinden madalya kazanacak çok sporcumuz var. Yıldız ve genç sporcularımız, güçlü rakiplerle yarıştı ve başarılı da oldu. Özellikle de 4x400 metre yarışı çok önemliydi, şampiyonluğumuzu etkileyecek bir yarıştı. Gencecik sporcularımız, rakibimizin tecrübeli atletleriyle kıran kırana mücadele etti. Bu anlamda çok mutluyum. İnşallah diğer branşlarda da aynı başarıları sağlayacağız. Ben bu başarıyı eski başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve yeni başkanımız Ali Koç’a armağan ediyorum. Bu başarılarda hepsinin çok emeği var."