Barış Alıcı: Taraftarımızın desteğiyle kazandık

12 Ağustos 2018 Pazar
Genç futbolcularımızdan Barış Alıcı, Bursaspor karşısında alınan 2-1'lik galibiyette en önemli payın taraftarımıza ait olduğunu, “Güzel bir atmosfer vardı. Taraftarımız, ilk dakikadan son dakikaya kadar destekledi” şeklindeki açıklamasıyla destekledi.

Müsabakanın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Barış Alıcı, “Bu benim Süper Lig kariyerimdeki ilk maçımdı. Maçın ilk 5-10 dakikalık bölümünde oyuna giremedim ama taraftarımızın desteğiyle iyi oynadım. Onların desteğine layık olmak çok önemliydi. Taraftarımızın desteği beni hırslandırıyor. Güzel bir atmosfer vardı. Taraftarımız, ilk dakikadan son dakikaya kadar destekledi. Sezona 3 puanla başlamak önemliydi. Sezon sonuna kadar bu şekilde galibiyetler alarak şampiyon olmak istiyoruz. Önümüzde Benfica maçı var ve o maçı da taraftarımızın desteğiyle geçerek adım adım Şampiyonlar Ligi’ne gitmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Taraftarımızın kendisine verdiği desteğin önemine de değinen Barış Alıcı, “Hazırlık maçlarından itibaren taraftarın bana desteği var. Bu bana özgüven veriyor. Taraftara alışkınım ama büyük Fenerbahçe taraftarının önünde oynamak daha güzel ve özgüvenimi artırıyor. Bundan sonra da her şey güzel olacak. Benfica maçını da geçerek Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz.” şeklinde bir açıklamada bulundu.